انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

کشور شگفت انگیز استرالیا، با موقعیت جغرافیایی خاص، طبیعت بی نظیر و آب و هوای متفاوت خود، نظر بسیاری از مهاجران جهان به ویژه ایرانیان را به خود جلب کرده است به طوری که این کشور جزو چند گزینه اول برای مهاجرت میباشد. این کشور که تحت نظر دولت بریتانیا اداره میشود و به همین جهت از نظام اقتصادی پویا و امکانات رفاهی فوق العاده ای بهره مند است، گزینه های مهاجرتی بسیاری را به خصوص از طریق کاری در اختیار مردم جهان قرار داده است. نزخ پایین بیکاری استرالیا (3.85) نشان دهنده وجود فرصت های شغلی بالا در این کشور است. استرالیا با برنامه‌ریزی بسیار دقیق در این زمینه و سیستم مکانیزه‌ای که برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است، همواره در تلاش بوده تا نیروی کار ماهر و متخصصی را جذب کند که بتواند با استعداد و توانایی‌های خود، به رونق و پیشرفت اقتصاد استرالیا کمک کند. 

ویزای کار استرالیا

در این مقاله سعی بر آن داریم که با بررسی مراحل اخذ ویزای کار استرالیا ، این مسیر مهاجرتی را برای کلیه علاقه مندان به مهاجرت کاری به استرالیا علی الخصوص نیروی کار ماهر و متخصص، آسان کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور استرالیا گردآوری شده است.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انواع ویزای کار استرالیا
 • شرایط لازم برای دریافت ویزای کار استرالیا
 • فرآیند دریافت ویزای کار استرالیا

انواع ویزای کار استرالیا

استرالیا انواع مختلفی از ویزای کار را برای مشاغل مختلف، از جمله کارگران ماهر، کارگران متخصص، کارآموزان کوتاه مدت، سرمایه گذاران و تاجران با تجربه ارائه می دهد. این ویزاها عبارتند از:

 1. ویزای طرح گزینش کارفرما (ENS) (زیرکلاس 186): در این طرح، یک کارفرما، کارگری ماهر را برای زندگی و کار در استرالیا انتخاب می کند.
 2. ویزای مستقل نیروی کار ماهر (زیرکلاس 189): این ویزا مختص کارگران دعوت شده و شهروندان نیوزلند میباشد که دارای مهارت های مورد نیاز استرالیا هستند.
 3. ویزای مهاجرت منطقه ای با اسپانسر(RSMS) (زیرکلاس 187): در این طرح، کارفرما، کارمندی را برای زندگی دائم در منطقه ای خاص انتخاب میکند.
ویزای کار استرالیا

4. ویزای نیروی ماهر کاندید شده (زیرکلاس 190): در این طرح، کارفرمایان کارگران ماهر را برای زندگی و کار به عنوان مقیم دائم استرالیا معرفی می کنند.

5. ویزای موقت کمبود نیروی ماهر (زیرکلاس 482):در این طرح، کارفرمایان یک کارگر با مهارت مناسب را برای کار موقت در استرالیا معرفی می کنند زیرا برای آن موقعیت شغلی فردی که مقیم این کشور بوده باشد وجود نداشته است.

6. ویزای نیروی ماهر منطقه ای (زیرکلاس 191): این ویزای موقت برای کارگران ماهری میباشد که می خواهند در یک منطقه خاصی از استرالیا زندگی و کار کنند.

7. ویزای کار موقت (برای متخصصین با اقامت کوتاه مدت) (زیرکلاس 400): در این طرح یک ویزای موقت برای کارهای کوتاه مدت و بسیار تخصصی صادر میشود.

8. ویزای کار موقت (مختص روابط بین الملل) (زیرکلاس 403): این ویزای کار موقت به منظور بهبود روابط بین المللی استرالیا صادر میشود.

9. ویزای استعدادهای برجسته (زیرکلاس 858): این ویزای دائمی برای افرادی که دارای سابقه درخشان در سطح بین المللی و دستاوردهای برجسته در یک زمینه خاص هستند صادر میشود.

10. ویزای دائمی استعدادهای تجاری (زیرکلاس 132): برای تاسیس یک شرکت جدید و یا توسعه یک شرکت موجود، صادر میگردد.

نکته بسیار مهم آن است که متقاضیان گرامی برای بررسی و اطمینان از مطابقت شرایط خود با ویزاهای موجود، میتوانند با متخصصان و کارشناسان گروه عالیان ویزا یک جلسه مشاوره دریافت نمایند. ضمنا برای اطلاع از جزئیات و بررسی شرایط دقیق و به روز شده توسط خود متقاضی، لینک مستقیم اداره مهاجرت استرالیا در این بخش در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/fees-and-charges/current-visa-pricing/live

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار استرالیا

هر ویزای کار استرالیا شرایط خاص خود را دارد و برخی از آنها بر اساس سیستم امتیازی مهاجرت هستند. افراد متقاضی ممکن است بسته به نوع کارشان و مدت زمانی که این کار را برای شرکت یا کارفرمای خاصی انجام می دهند به ویزاهای مختلفی نیاز داشته باشند. برای دریافت برخی از ویزاها مانند ENS، فرد متقاضی باید برای اثبات مهارت خود در موقعیت شغلی مربوطه، در فرآیند ارزیابی مهارت شرکت کند. درواقع، ارزیابی مهارت جزء لاینفک فرآیند درخواست ویزای کار است. همچنین، فرد باید شغلی را انتخاب کند که در فهرست تقاضای شغلی استرالیا ذکر شده باشد. در این فهرست مشاغلی که در کشور با کمبود مهارت مواجه هستند ذکر شده و هر شغلی که در این فهرست وجود دارد، مرجع ارزیابی مهارت خاص خود را دارد. برای مثال، انجمن کامپیوتر استرالیا (ASC)مشاغل مربوط به کامپیوتر و IT را ارزیابی میکند و مشاغل تجاری توسط انجمن TRA بررسی و ارزیابی میشوند. پس فرد متقاضی باید برای طی کردن فرآیند درخواست ویزا، یک نتیجه مثبت در ارزیابی مهارت دریافت کند. برای داوطلبان، از سوی انجمن ارزیابی مربوطه شرایطی تعیین میگردد که بر طبق آن، مهارت و تجربه آنان بررسی میگردد. اولین شرط لازم برای قبولی در ارزیابی مهارت آن است که شغل فرد باید با تجربه کاری او مرتبط باشد و در صورت عدم تطابق، امتیاز لازم را دریافت نخواهد کرد. علاوه بر آنچه گفته شد، لازم است کلیه مدارک مورد نیاز به صورت کامل و با جزئیات برای انجمن ارزیابی ارسال گردد. هرگونه نقص در مدارک میتواند به رد شدن متقاضی منجر گردد.

به طور کلی، آنچه برای اثبات مهارت شما مورد ارزیابی قرار میگردد شامل موارد فوق میباشد:

 • شغلی که برای دریافت آن نامزد شده اید
 • صلاحیت های شما
 • تجربیات کاری شما
 • ارتباط کاری که انجام میدهید با عنوان شغلی شما
 • نوع ویزایی که برای آن درخواست داده اید (یعنی ویزا در چه گروه و یا زیرگروهی میباشد)
 • مدرک زبان مانند مدرک IELTS یا PTE
ویزای کار استرالیا

برای دریافت ویزای کار استرالیا شروط دیگری نیز وجود دارد که به شرح زیر میباشد:

 • هنگام درخواست ویزا بهتر است کمتر از 45 سال سن داشته باشید.
 • باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید.
 • شغلی که برای آن درخواست داده اید باید در بین مشاغل مورد نیاز استرالیا که از پیش اعلام شده است، وجود داشته باشد.
 • مهارت شما باید توسط مرجع ارزیابی، قبل از درخواست ویزا، بررسی شود.
 • باید به لحاظ جسمانی سالم بوده و با انجام معاینات پزشکی سلامت شما تایید شود.
 • صلاحیت های شخصیتی و رفتاری شما نیز مهم بوده و بررسی خواهد شد.
 • باید حداقل 65 امتیاز به دست آورید.

همانطور که پیش تر گفته شد، استرالیا از سیستم بسیار دقیقی برای طبقه بندی ویزاها استفاده کرده است، پس لازم میباشد متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا قبل از اقدام برای ویزا با دریافت مشاوره اصولی و دقیق از متخصصان زمینه مهاجرت، با جزییات و شرایط هر ویزا آشنا شوند. به همین منظور، متقاضیان میتوانند با مراجعه به کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا، از مشاوره ای دقیق همراه با بررسی شرایط خود و ویزای درخواستی، بهره مند شوند.

فرآیند دریافت ویزای کار استرالیا

 • نوع ویزای کاری که واجد شرایط آن هستید را مشخص کنید (منظور آن است که از بین انواع گروه و زیر گروه های ویزای کاری استرالیا، شما واجد شرایط کدام یک هستید).
 • اطمینان حاصل کنید که الزامات ارزیابی مهارت (Skillselect) که مبتنی بر امتیاز است را برآورده می کنید.
 • قبل از اینکه برای ویزا درخواست دهید، مطمئن شوید که کارفرمای شما فرم آنلاین اسپانسری را تکمیل کرده است.
 • فرم درخواست آنلاین ویزا را پر کنید (برطبق گروه و یا زیرگروه ویزا).
 • اطلاعات مربوطه و مدارک تکمیلی را همراه با درخواست خود ارسال کنید.
 • هزینه درخواست خود را برای بررسی ویزا بپردازید.
ویزای کار استرالیا
سؤالات متداول
 • با ویزای کار برای چه مدتی میتوان در این کشور اقامت کرد؟

بسته به نوع ویزای کاری خود، میتوانید بین 12 ماه تا 4 سال در استرالیا بمانید. اگر ویزای شما از نوع ENS و یا RSMS باشد، میتوانید تا زمانی که اسپانسر و حامی دارید به طور نامحدودی در این کشور اقامت داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم، میتوانید با مشاوران گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • برای دریافت مدرک زبان در چه آزمون هایی میتوان شرکت کرد که مورد قبول استرالیا باشد؟

به جز آزمون آیلتس، متقاضیان میتوانند در آزمون های PTE (academic)، TOFEL،  OET و یا CAE شرکت نمایند.

 • دریافت ویزای کار استرالیا چه مدت زمانی طول میکشد؟

البته که این زمان به نوع ویزای درخواستی شما و گروه یا زیرگروه آن بستگی دارد اما به طور کلی بین 6 تا 12 ماه ممکن است به طول انجامد.

این هزینه بسته به نوع ویزا متغیر است و رقم ثابتی ندارد. به طور کلی، هزینه دریافت ویزای کار این کشور برای متقاضی اصلی در حدود 4 هزار دلار استرالیا، برای همسر متقاضی 2 هزار دلار استرالیا و برای هر فرزند زیر 18 سال، بیش از هزار دلار استرالیا خواهد بود. این هزینه‌ها هرساله توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام می‌شود و بسته به شرایط ممکن است تغییر کنند. علاوه بر هزینه‌های اصلی، هزینه‌های دیگری هم برای دریافت ویزا باید پرداخت شود. برای مثال، به جهت ارزیابی مدرک تحصیلی و شغلی متقاضیان توسط سازمان‌های مورد تایید دولت استرالیا، هزینه متفاوتی بین 600 تا 1150 دلار استرالیا دریافت میشود.

سخن پایانی

کشور زیبا و شگفت انگیز استرالیا که همواره جزو اولین گزینه های مهاجرتی برای ایرانیان بوده است، فرصت های شغلی بسیاری را برای مهاجران درنظر گرفته است. این کشور لیست دقیقی از انواع ویزا کاری استرالیا و مشاغل مورد نیاز خود را اعلام کرده و برای هر نوع نیروی کار، با سابقه و مهارت خاص، فرصت یافتن شغل در این کشور را فراهم کرده است. در این مقاله به بررسی مراحل اخذ ویزای کار استرالیا پرداختیم و انواع ویزای این کشور را برشمردیم. از آنجایی که دولت استرالیا هرساله با تغییر لیست مشاغل مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای این کشور سخت گیری های بیشتری را اعمال میکند، افراد متقاضی نیاز به مشاوره و بررسی دقیق شرایط مهاجرتی دارند تا پروسه مهاجرت برای آنان آسان گردد. پس میتوانید برای هرگونه مشاوره در این خصوص با متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس باشید. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
One thought on “مراحل اخذ ویزای کار استرالیا”
 1. سلام ممنون از مقاله خوبتون
  من ٣٨ سالمه مهندس برقم و ١٠ سال سابقه كار دارم و زبانمم خوبه ايا ميتونم براي ساب كلاس ١٩٠ استراليا اقدام كنم و اقامت دائم بگيرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *