آسان ترین راه اخذ اقامت سوئد

اکثر متقاضیان مهاجرت به سوئد، به دنبال یافتن راهی جهت اخذ اقامت این کشور میباشند. دولت سوئد، راه های مختلفی را جهت مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن، پیش روی شهروندان خارج اتحادیه اروپا قرار داده است. متقاضیان میبایست با توجه به شرایط خود و با دریافت مشاوره از وکلا و کارشناسان این امر، بهترین و مناسب ترین روش را جهت مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت آن انتخاب نمایند. به طورکلی، هر روش مهاجرت قانونی به کشور سوئد، در صورت برآورده کردن کلیه شرایط، میتواند منجر به دریافت اقامت آن شود. ما در این مقاله سعی داریم تا به بررسی آسان ترین راه اخذ اقامت سوئد بپردازیم. پس اگر شما نیز قصد مهاجرت به سوئد، یکی از مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا را دارید، و از طریق آن به دنبال دریافت اقامت این کشور هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور سوئد گردآوری شده است.

اخذ اقامت سوئد

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

  • روش های اخذ اقامت سوئد
  • آسان ترین راه اخذ اقامت سوئد
  • شرایط اخذ اقامت دائم سوئد
1. تحصیل در سوئد

متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل میبایست پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های سوئد، 6 ماه فرصت دارند جهت جستجوی کار در سوئد بمانند و در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور، قادر خواهند بود ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و نسبت به اخذ اقامت سوئد اقدام نمایند. تحصیل در سوئد، یکی از پرمتقاضی ترین و محبوب ترین روش ها جهت اخذ اقامت این کشور میباشد. دلیل این امر آن است که در بین کشورهای اروپایی، سوئد جزو معدود کشورهایی میباشد که با شرکت در دوره دوره زبان، به همه اعضای خانواده و به طور همزمان، ویزا اعطا میکند. ما در بخش تحصیل در سوئد، در وبسایت عالیان ویزا، به شرح جزئیات این روش پرداخته ایم.

اخذ اقامت سوئد
2. کار در سوئد

اولین شرط لازم برای کار در کشور سوئد و دریافت اقامت کاری این کشور، دریافت پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر، از یک کارفرما، قبل از ورود به این کشور میباشد. پس از دریافت پیشنهاد شغلی، میتوان با مراجعه به سفارت سوئد در کشور خود، درخواست ویزای کار نمود. افرادی که به طور مستمر، 5 سال در سوئد زندگی و کار کرده و همچنین مالیات پرداخت نمایند، میتوانند جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند. بر طبق آمار به دست آمده در سالهای 2021 و 2022، اکثر افرادی که وارد بازار کار در سوئد شده اند، ابتدا از طریق ویزای تحصیلی و یا دوره زبان به این کشور ورود نموده و ضمن طی نمودن دوره تحصیلی یا زبان خود به مصاحبه با کارفرما پرداخته و با دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر)، اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نموده اند.

 

3. سرمایه گذاری در سوئد

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا میتوانند از طریق دریافت ویزای سرمایه گذاری و خود اشتغالی در سوئد، اقامت  و حتی شهروندی این کشور را دریافت کنند. همچنین، متقاضی میتواند با خرید یک تجارت یا شرکت از پیش تاسیس شده (حداقل 50 درصد سهام) که مالک آن به هر دلیلی قصد فروش امتیاز خود را دارد، اقامت این کشور را به دست آورد. حداقل پول لازم برای سرمایه گذاری 100000 یورو (یا معادل آن به کرون سوئد) میباشد.

 

4. تولد در سوئد

در خصوص اخذ اقامت از طریق تولد، کشور ها از دو قانون خون و قانون خاک پیروی میکنند. بر طبق قانون کشور سوئد که مبنی بر خون میباشد، کودکی که یکی از والدین او تابعیت سوئد را داشته باشد، صرف نظر از اینکه در چه کشوری متولد شده باشد، میتواند تابعیت سوئد را دریافت کند. همچنین اگر یکی از والدین کودک که اکنون فوت شده است، قبل از مرگ اقامت سوئد را داشته باشد، به فرزند وی اقامت این کشور داده میشود. در کل، کودکانی که در سوئد به دنیا می آیند تابعیتی مشابه والدین دریافت می کنند. اگر والدین کودک شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشند، باید برای اخذ ویزای اقامت کودک درخواست دهند.

 

5. ازدواج با یک شهروند سوئد

ازدواج با یک شهروند سوئد و یا فردی که اقامت دائم سوئد را داشته باشد، میتواند منجر به اخذ اقامت این کشور برای متقاضی گردد. شخص اصلی که دارای شهروندی و یا اقامت سوئد میباشد، باید مدارک تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی همسر خود را در سوئد ارائه دهد.

آسان ترین راه اخذ اقامت سوئد

بهترین روش مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور، کاملا به شرایط متقاضیان وابسته است. در برخی شرایط، افراد از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و میتوانند در زمینه های تجاری در سوئد سرمایه گذاری کرده و اقامت این کشور را به دست آورند در حالیکه شرایط برخی دیگر از افراد متفاوت بوده و صرفا قادر خواهند بود در این کشور به تحصیل بپردازند و از سایر روشها جهت اخذ اقامت کشور سوئد بهره ببرند. به طور کلی و با در نظر گرفتن شرایط افراد متقاضی، همه راه های قانونی مهاجرت به سوئد، میتوانند گزینه مناسبی جهت اخذ اقامت این کشور باشد. آنچه در قسمت بالا به آن اشاره شد، شامل کلیه راه های قانونی مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت این کشور میباشد اما بر اساس آمار، تحصیل و سرمایه گذاری در کشور سوئد، دو روش پرمتقاضی جهت اخذ اقامت سوئد میباشند و باز هم از آن بین، تحصیل در سوئد، آسان ترین راه اخذ اقامت این کشور است. زیرا متقاضیان میتوانند تنها با داشتن نمره آیلتس 5 یا 5/5 و در بعضی موارد خاص، حتی بدون مدرک زبان و با گذراندن دوره زبان انگلیسی در سوئد، اقامت این کشور را به دست آورند.

نکته قابل توجه آن است که در این روش، متقاضی اصلی میتواند به همراه خانواده خود، یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال، به سوئد سفر کرده و صرف نظر از تعداد اعضای خانواده، همزمان و فقط جهت گذراندن دوره زبان، اقامت سوئد را کسب نمایند. همین امر باعث میشود متقاضیان بتوانند در مقاطع بعدی تحصیل کرده و یا مستقیما وارد بازار کار شوند. در روش سرمایه گذاری نیز، متقاضیان میتوانند با ارائه یک طرح تجاری و یا بیزنس پلن که مورد تایید دولت سوئد بوده و اثبات شود که برای این کشور سودآوری دارد، و همچنین از طریق خرید یک شرکت از پیش تاسیس شده، اقدام به سرمایه گذاری در سوئد نمایند. پس از 5 سال کار و زندگی متوالی در سوئد و پرداخت مالیات، سرمایه گذاران میتوانند درخواست اخذ اقامت دائم دهند. متقاضیان میتوانند برای بررسی دقیق تر شرایط و هزینه های سرمایه گذاری و خرید بیزنس در سوئد، با متخصصان و کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشند و یا با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت سوئد (بر روی لینک زیر کلیک کنید)، شخصا شرایط را مطالعه بفرمایند.

https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Working-in-Sweden/Self-employment.html

 

شرایط اخذ اقامت دائم سوئد

شهروندان کشوری خارج از اتحادیه اروپا که به مدت پنج سال به طور مداوم در سوئد زندگی کرده اند، میتوانند جهت اخذ اقامت دائم سوئد درخواست دهند. داشتن اقامت دائم به این معنی است که دارندگان آن از حقوق خاصی همانند یک شهروند اتحادیه اروپا برخوردار بوده و احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانند در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا کار کرده، تحصیل کنند و یا کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. جهت اخذ اقامت دائم سوئد، باید:

  • پنج سال به طور مداوم در سوئد زندگی کرده باشید
  • در طی پنج سال گذشته، دارای مجوز اقامت قانونی در سوئد بوده باشید
  • بتوانید به لحاظ مالی از خود و خانواده خود حمایت کنید
اخذ اقامت سوئد

توصیه میشود جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ اقامت دائم سوئد، به وبسایت رسمی اداره مهاجرت این کشور، که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد مراجعه کرده و یا با کارشناسان گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایید.

https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/EU-EEA-citizens-and-long-term-residents/Long-term-residents/Long-term-resident-in-Sweden.html

سؤالات متداول
  • برای دریافت اقامت دائم سوئد باید چند سال در این کشور زندگی کرد؟

شما برای دریافت اقامت دائم باید حداقل 5 سال به طور مستمر در این کشور سکونت داشته باشید.

  • آیا امکان اخذ اقامت دائم سوئد برای اعضای خانواده نیز وجود دارد؟

اقامت دائم سوئد، صرفا به دلیل آنکه شما دارای ان میباشید، به اعضای خانواده شما اعطا نمیشود. برای اینکه اعضای خانواده شما نیز اقامت دائم دریافت کنند، باید پنج سال در سوئد زندگی کرده باشند. این امر در مورد همه اعضای خانواده از جمله کودکان صدق می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

  • مدارک لازم جهت اخذ اقامت دائم سوئد چیست؟

برخی از مهمترین مدارک لازم عبارتند از: 1) کپی پاسپورت شما که مشخصات شخصی، امضا، مدت اعتبار و اینکه آیا شما اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبدأ خود را دارید، 2) اسنادی که نشان می دهد چگونه و از چه منبعی از خود و خانواده خود حمایت مالی می کنید. این را می توان برای مثال با گواهی اشتغال به کار و آخرین فیش های حقوق، پرداخت های بازنشستگی، صورتحساب های بانکی، اظهارنامه درآمد شما از اداره مالیات سوئد، یا اظهارنامه درآمد از شرکت خودتان نشان داد. 3) اسنادی که منابع تامین هزینه های اقامت شما را نشان می دهد، به عنوان مثال، قراردادهای اجاره و یا قراردادهای خرید ملک

سخن پایانی

با توجه به آنچه گفته شد، روش تحصیل، کار و سرمایه گذاری در سوئد، جزو بهترین روش های مهاجرت به این کشور و در پی آن، اخذ اقامت آن میباشد. بر اساس آمار، روش سرمایه گذاری جزو یکی از آسان ترین راه های اخذ اقامت کشور سوئد است. اما به طور کلی، متقاضیان مهاجرت به سوئد میتوانند از هر یک از روشهای قانونی جهت مهاجرت به سوئد استفاده کرده و با دارا بودن شرایط، برای اخذ اقامت کشور سوئد درخواست دهند. دارندگان اقامت این کشور همچنین میتوانند پس از 5 سال کار و زندگی مستمر در این کشور، اقدام به اخذ اقامت دائم و پاسپورت سوئد نمایند. ما در این مقاله به بررسی روش های اخذ اقامت سوئد پرداختیم و آسان ترین آن را شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ما باعث کمک به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به این کشور گردد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور سوئد را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *