نکات کلیدی اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار دارد و با مساحت حدود ۹۲ هزار کیلومتر از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. آب و هوای کشور پرتغال مشابه آب و هوای مدیترانه‌ و سواحل برخی کشورها مثل کشور اسپانیاست. کشور پرتغال این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده است تا بتوانند با دریافت ویزای کاری یا تحصیلی و دیگر ویزاهای ممکن، در این کشور زندگی کنند. با توجه به اینکه دریافت ویزای پرتغال نیازمند دانستن نکات مهم و قوانین این کشوراست؛ طی این مقاله دربارۀ نکات کلیدی اخذ اقامت پرتغال به طور کامل صحبت می‌کنیم. تمام اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب‌سايت‌هاى رسمى كشور پرتغال گردآورى شده است.

اخذ اقامت پرتغال

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط دریافت اقامت دائم در کشور پرتغال
 • نکات مربوط به اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • نکات مربوط به دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک
 • نکات مربوط به اقامت پرتغال از طریق ازدواج
 • نکات مربوط به اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی (تمکن مالی)

شرایط دریافت اقامت دائم در کشور پرتغال

اخذ اقامت دائم در کشور پرتغال راه‌های مختلفی دارد. بنابراین برای اینکه بتوانید اقامت دائم را در این کشور دریافت کنید، ابتدا باید مسیر و هدف خود را مشخص کنید. به عنوان مثال مسیری که برای دریافت اقامت دائم از طریق تمکن مالی وجود دارد، با مسیر دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری کاملاً متفاوت است و قوانین مخصوص به خود را دارد. 

اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال می‌تواند ویزای توریستی کوتاه مدت با اعتبار سه ماهه برای انجام سفرهای کاری و تفریحی در اختیار متقاضی قرار دهد. اما دریافت اقامت طولانی مدت در کشور پرتغال معمولاً به راحتی انجام نمی‌شود و ممکن است چند ماه به طول بیانجامد. در ادامه راه‌های دریافت اقامت کشور پرتغال به طور کامل بیان شده‌اند و شرایط هر کدام مطابق با روش دریافت اقامت کشور پرتغال، توضیح داده شده است.

نکات مربوط به اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

همانطور که می‌دانید، تعداد زیادی از کشورها به ازای سرمایه گذاری در کشور خود و بنا به شرایطی، اقامت دائم را به شخص سرمایه گذار اعطاء می‌کنند. کشور پرتغال نیز از چنین شرایطی تبعیت می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد از طریق سرمایه‌ گذاری در این کشور، اقامت پرتغال را دریافت کنید. شما از طریق روش‌های مختلفی همچون سرمایه گذاری در بخش فرهنگی، ثبت شرکت، خرید سهام شرکت‌ها و مؤسسات، خرید ملک، خرید یک کسب و کار؛ می‌توانید اقامت کشور پرتغال را دریافت نمایید.

روش اعطای اقامت دائم کشور پرتغال به افرادی که در این کشور سرمایه‌ گذاری می‌کنند، متفاوت است. زیرا در سال اول ویزای طلایی کشور پرتغال به فرد اعطاء می‌شود که مدت اعتبار آن دو سال است و بعد از آن یک اقامت سه ساله دریافت خواهید کرد و پس از گذشت 5 سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید. ویزای طلایی پرتغال یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت اروپاست که به شما این امکان را می‌دهد به همراه تمام اعضای خانوادۀ خود، اقامت اروپا را أخذ نمایید.

پس از گذشت ۶ سال نیز می‌توانید پاسپورت کشور پرتغال را برای خود و سایر اعضای خانواده اخذ نمایید. همچنین می‌توانید برای یک فرآیند پژوهشی حدود ۳۵۰ هزار یورو، برای یک فرآیند فرهنگی حدود ۲۵۰ هزار یورو و برای شرکت‌های کوچک حدود ۵۰۰ هزار یورو در کشور پرتغال سرمایه گذاری انجام دهید.

نکات مربوط به دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت پرتغال ، خرید ملک است. برای خرید ملک سه امکان برای شما وجود دارد:

 • خرید ملیک به ارزش حداقل280 هزار یورو
 • خرید ملک به ارزش حداقل 350 هزار یورو
 • خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو

در نظر داشته باشید برای تمدید اقامت خود کافی است فقط ۷ روز طی هر سال در کشور پرتغال اقامت داشته باشید. شروطی که برای خرید ملک وجود دارد، این است که شما حتماً باید ملکی با ارزش‌های گفته شده خریداری کنید. ت.جه داشته باشید در صورتی که ملک بیشتر از ۳۰ سال قدمت داشته باشد، باید حتماً ارزش آن حداقل ۳۵۰ هزار یورو باشد. البته مبالغ ذکر شده ممکن است با توجه به تعداد و نوع پروژه‌ها 10 تا 20 درصد تغییر نماید. همچنین امکان اخذ اقامت از طریق سهام هتل‌ در کشور پرتغال نیز وجود دارد.

نکات مربوط به اقامت پرتغال از طریق ازدواج

دریافت اقامت پرتغال از طریق ازدواج نسبت به روش‌های دیگر کمی پیچیده‌تر است. از این رو کشور پرتغال حتماً این موضوع را به شکل دقیق مورد بررسی قرار خواهد داد. در صورتی که قصد شما از ازدواج با فردی در کشور پرتغال، اخذ اقامت پرتغال است، بعد از سه سال و با توجه به داشتن شرایط لازم و اقدامات تعیین شده می‌توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید. همچنین اگر شخصی با فردی ازدواج کند که تابعیت کشور پرتغال را داشته باشد، آن شخص قبل از ورود به کشور پرتغال باید در یک جلسۀ مصاحبه در سفارت به سؤالات بسیار زیادی در رابطه با زندگی خود پاسخ دهد. توجه داشته باشید در صورتی که کشور پرتغال متوجه این موضوع شود که ازدواج شما کاملاً صوری بوده و صرفاً برای دریافت اقامت پرتغال است، اقامت این کشور به شما تعلق نخواهد گرفت.

اخذ اقامت پرتغال

نکات مربوط به اخذ اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی (تمکن مالی)

برای اخذ ویزای بازنشستگی یا همان تمکن مالی در کشور پرتغال شما باید اثبات کنید تمکن مالی مناسبی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانودۀ خود در کشور پرتغال دارید. بدین منظور شما باید اثبات کنید به عنوان مثال برای یک خانوادۀ سه نفره حدوداً بین 1500 تا 2000 یورو در ماه درآمد دارید که منبع این درآمد شما باید در ایران بوده و این درآمد نباید به حضور شما در ایران وابسته باشد. به طور مثال شما می‌توانید در ایران ملکی داشته باشید که آن را اجاره داده و در ازای آن هر ماه مبلغی دریافت کنید یا از طریق دریافت سود سهام در یک شرکت در ایران، درآمد لازم را داشته باشید. حتی می‌توانید از طریق دریافت حقوق بازنشستگی به این میزان، اثبات تمکن مالی داشته باشید. علاوه بر این، شما باید یک حساب بانکی در کشور پرتغال از طریق وکیل  یا از طریق سفر به کشور پرتغال افتتاح نموده و اخذ نمایید. همچنینی در نظر داشته باشید مبلغی حدود 25 تا 35 هزار یورو برای یک خانوادۀ سه نفره در حساب بانکی خود در پرتغال، باید نشان دهید. علاوه بر این شما باید بیمۀ درمانی مناسب که همۀ موارد را پوشش دهد نیز اخذ نمایید. همچنین یک اجاره نامه به اعتبار یک سال نیز باید داشته باشید.

اخذ اقامت پرتغال
سؤالات متداول
 • آیا از طریق تحصیل نیز می‌توان اقامت پرتغال را دریافت کرد؟

 بله، در صورتی که پس از تحصیل در کشور پرتغال کار بیابید و چند سال در این کشور مشغول به کار شوید و بیمه و مالیات پرداخت نمایید، امکان اخذ اقامت دائم کشور پرتغال وجود خواهد داشت

 • آیا امکان دریافت اقامت از طریق کار در کشور پرتغال وجود دارد؟

بله؛ در صورتی که شما یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور پرتغال داشته باشید، در صورت داشتن سایر شرایط، امکان اخذ از طریق ویزای کار خواهید داشت.

 • آیا سرمایه گذار می‌تواند ملکی که خریداری کرده است را در کشور پرتغال اجاره دهد؟

پاسخ به این سؤال با توجه به نوع پروژه و میزان مبلغ سرمایه گذاری متفاوت است.

 • به چه درآمدی در پرتغال مالیات تعلق می‌گیرد؟

هر درآمدی که به سود حاصل از فعالیت تجاری شما در پرتغال مرتبط باشد، به صورت تصاعدی با توجه به میزان آن، مالیات تعلق خواهد گرفت.

 • صدور ویزای طلایی پرتغال چقدر زمان می‌برد؟

صدور ویزای طلایی پرتغال حدوداً بین 4 تا 6 ماه زمان می‌برد.‌

 • آیا امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سهام هتل در کشور پرتغال وجود دارد؟

بله؛ در شهرهای مختلف کشور پرتغال امکان خرید سهام هتل وجود دارد.

 • آیا شخص امکان دریافت اقامت برای همراهان خود از طریق سرمایه گذاری در کشور پرتغال را دارد؟

بله؛ در صورت سرمایه گذاری، امکان اخد اقامت برای فرزندان تا سن 27 سالگی و همچنین برای همسر و والدین متقاضی در صورت اثبات وابستگی، وجود دارد.

سخن پایانی

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد که شما باید با توجه به شرایط سنی، تخصص و میزان سرماِیۀ خود یکی از روش‌های مورد را انتخاب کنید. هر کدام از راه‌های اخذ اقامت پرتغال نکات و قوانین خاص خود را دارند. شما می‌توانید از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری اقامت کشور پرتغال را بدست آورید.

بررسی شرایط شما توسط یک مرکز مشاوره معتبر و با تجربه حائز اهمیت بسیاری است. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزۀ مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به پرتغال را به شما عزيزان ارائه مي‌نمايد. جهت دريافت مشاورۀ رايگان و سريع، شما مي‌توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد يا با شماره‌هاى مؤسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “نکات کلیدی اخذ اقامت پرتغال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *