شرایط ویژه تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

کشور هلند یکی از کشورهای پر طرفدار در اروپا برای مهاجرت به شمار می رود و یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود . از لحاظ موقعیت جغرافیایی کشور هلند در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است و جز کشورهای کوچک اروپایی به شمار می آید. کشور هلند به دلیل کیفیت نظام آموزشی بالا و مسلط بودن اکثر مردم آن به زبان انگلیسی جزو مقصد های محبوب برای دانشجویان است. مهمترین ویژگی که اکثر افراد کشور هلند را با آن می شناسند، محبوبیت به خاطر وجود گل های مختلف در آن است. در این مقاله قصد داریم شرایط ویژه تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع های مختلف و موارد مربوط به تحصیل در هلند را بررسی کنیم. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت رسمی کشور هلند گردآوری شده است.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • تحصیل در مدارس و مقطع دبیرستان در هلند بدون مدرک زبان
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان
 • تحصیل در هلند بدون مدرک زبان
 • دریافت بورسیه تحصیلی از کشور هلند
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کشور هلند

تحصیل در مدارس و مقطع دبیرستان در هلند بدون مدرک زبان

تحصیل در مدارس و تا سن ۱۶ سالگی در کشور هلند برای تمام دانش‌آموزان اجباری می باشد و امکان تصمیم گیری اختیاری برای دانش آموزان وجود ندارد. به طور کلی مدارس در کشور هلند به دو شکل دولتی و خصوصی وجود دارد. مدارس دولتی برای افرادی تاسیس شده است که تابعیت این کشور را دارند و یا اقامت کشور هلند را دریافت کرده اند. هزینه تحصیل و شهریه در مدارس دولتی کشور هلند رایگان است. نوع دیگر مدارس در کشور هلند، مدارس خصوصی یا اینترنشنال می باشد که مربوط به دانش آموزان بین المللی است. هزینه تحصیل در این مدارس سالیانه از ۲۰ تا ۲۵ هزار یورو تخمین زده می شود. تحصیل در هلند برای دانش آموزان تنها در صورتی امکان پذیر است که قیمی را در کشور هلند داشته باشند. همچنین امکان تحصیل در مدارس هم به زبان انگلیسی و هم به زبان هلندی وجود دارد .

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان
تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می باشد و اکثر دانشجویان برای تحصیل در این مقطع وارد کشور هلند می شوند. همانطور که قبلا به آن اشاره داشتیم کشور هلند به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر، مقصد مناسبی  برای متقاضیان تحصیل محسوب می شود . معمولاً طول دوره لیسانس یا کارشناسی در کشور هلند حدوداً چهار سال به طول می‌انجامد. یکی از نکات مهم راجع به تحصیل در مقطع کارشناسی این است که امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان برای دانشجویان وجود ندارد و آنها باید حداقل مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ۶ را داشته باشند. رشته های مختلف و زیادی در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد که با توجه به علاقه خود می توانید به انتخاب یکی از آنها بپردازید. همچنین هزینه تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه شما متغیر است اما سالیانه از ۱۱ تا ۱۳ هزار یورو تخمین زده می شود . علاوه بر مدرک زبان آیلتس آکادمیک، دیپلم ۱۲ ساله  نیز جز مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند می باشد.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از مقطع های مهم برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور هلند را دارند، می باشد.  امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان وجود ندارد و یکی از شروط اصلی دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور هلند، داشتن مدرک آیلتس آکادمیک با نمره حداقل 6.5 می باشد. از این رو، باید توجه داشته باشید که بدون مدرک زبان امکان اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه های کشور هلند در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر نیست. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر شما متغیر می باشد اما به طور کلی شهریه و هزینه دانشگاه های بین الملل در کشور هلند از ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو تخمین زده می شود.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

به عنوان یک اصول کلی، تحصیل در هلند بدون مدرک زبان تقریباً ناممکن می باشد و برای گرفتن پذیرش و ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس آیلتس 6، و مقطع کارشناسی ارشد به ایلتس 6.5 نیاز است. اما برای متقاضیانی که آیلتس آنها حداقل 5.5 باشد، امکان پذیرش در دوره زبان در کشور هلند وجود دارد که می‌توان از طریق این دوره وارد کشور هلند شوند . یکی از ویژگی ها و مزیت های  مربوط به دوره زبان در هلند، امکان اقدام همزمان برای دوره زبان و تحصیل در مقطع دانشگاهی می باشد . در واقع متقاضی تحصیل در کشور هلند با داشتن آیلتس حداقل 5.5 می‌تواند همزمان برای دوره زبان و تحصیل در مقطع دانشگاهی  در رشته مورد نظر خود اقدام کند.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان
دریافت بورسیه تحصیلی از کشور هلند

به طور کلی اینکه کشور هلند دارای هزینه های ارزان نیست اما به دلیل صنعتی بودن و دانش زبان انگلیسی بالا در اکثریت مردم، امکان کار پیدا کردن به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است و لزوما احتیاجی نیست که به زبان هلندی مسلط باشید . بورسیه های  تحصیلی زیادی برای دانشجویان خارجی در کشور هلند فراهم شده است که با رزومه علمی قوی امکان اخذ آنها را دارید. این بورسیه ها معمولاً یا توسط خود دولت تامین می شود و یا از طریق بودجه مربوط به جذب نخبه های دولتی ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی هر سال توسط دولت کشور هلند به همراه شرایط دانشجویان واجد الشرایط نیز اعلام می‌شود. بورسیه های تحصیلی در هلند  بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را فراهم می‌کند که در ادامه برخی از آنها را معرفی خواهیم کرد :

– بورسیه تحصیلی دانشگاه عالی لیدن یکی از بورسیه های ارائه شده در کشور هلند می باشد و برای دانشجویانی کاربرد دارد که از لحاظ  علمی ممتاز هستند و قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند. مقدار این بورسیه سالانه حدوداً ۱۰ الی ۱۵ هزار یورو تخمین زده می شود .

– بورسیه های تحصیلی دانشگاه ماستریخت نیز یکی دیگر از انواع بورسیه های ارائه شده می باشد. این بورسیه می تواند تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را فراهم کند و حمایت مالی کاملی داشته باشد. همچنین بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود .

– بورسیه تحصیلی دانشگاه RADBOUD از دیگر انواع بورسیه ها محسوب می‌شود و متعلق به دانشجویان استعداد درخشان است. این بورسیه معمولاً تنها بخشی از شهریه دانشگاه را پوشش می دهد و به صورت غیر نقدی محاسبه می شود .

– بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام یکی از قوی ترین بورس های کشور هلند محسوب می‌شود و به دانشجویان نخبه و با استعداد اهدا می‌شود. این بورسیه قابلیت پرداخت تمام هزینه های زندگی و آموزشی  دانشجو را دارد و مبلغ آن برای هر سال حدود ۲۵ هزار یورو می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کشور هلند

همانطور که تا به الان متوجه شده‌اید، امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان وجود ندارد. از این رو،  داشتن مدرک زبان انگلیسی یا هلندی یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی می باشد. همچنین برخی مدارک مانند پاسپورت و گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک مربوط به سوابق تحصیلی نیز باید جمع‌آوری شود.

مهمترین مدارک مورد نیاز معرفی خواهیم کرد :

 • ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 •  تکمیل فرم های مربوط به سفارت
 •  ارائه تمکن مالی به سفارت
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 •  انگیزه نامه و توصیه نامه
 •  ارائه مدرک زبان
سؤالات متداول
 • دانشجویان تا چه زمانی اجازه حضور و اقامت در کشور هلند را دارند ؟

دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور هلند تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند و پذیرش آنها از طرف دانشگاه اعتبار دارد اجازه حضور و اقامت در این کشور را دارند.

 •  پروسه دریافت اقامت دائم دانشجویان در کشور هلند در چه زمانی آغاز میشود؟ 

زمان اقامت دائم دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود و هنگامی که موفق به دریافت ویزای کاری شده‌اند و ویزای کاری خود را به مدت ۵ سال تمدید کرده باشند، شروع می شود .

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به شرایط ویژه تحصیل در هلند بدون مدرک زبان و موارد مربوط به اخذ ویزای تحصیلی در کشور هلند بپردازیم تا اگر متقاضی مهاجرت به این کشور هستید، با آگاهی کامل در این مسیر قدم بردارید. همان طور که متوجه شده اید، امکان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان وجود ندارد و بهتر است  در کشور محل زندگی خود  مدرک زبان مورد نظر خود را اخذ کنند . همچنین کشور هلند به دلیل ثبات اقتصادی بالا ، نرخ بیکاری پایین و تسلط اکثریت مردم کشور هلند به زبان انگلیسی انتخاب نهایی افراد زیادی برای زندگی و تحصیل می باشد .

عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصیلی به هلند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید .

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه های ثبت شده برای “شرایط ویژه تحصیل در هلند بدون مدرک زبان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *