صفر تا صد خرید آپارتمان در اسپانیا

کشور اسپانیا با داشتن کیفیت بالای زندگی، هزینه های مقرون به صرفه و همچنین سیستم بهداشت و درمان عالی، مهاجران بسیاری را به خود جذب کرده است. در حال حاضر، حدود 6 میلیون مهاجر در اسپانیا زندگی می کنند. بسیاری از مهاجران مقیم اسپانیا، سعی دارند به جای اجاره ملک، آپارتمان خود را خریداری نمایند و بسیاری دیگر سعی دارند تا با خرید آپارتمان و ملک در این کشور، اقامت آن را از طریق گلدن ویزا و یا همان ویزای طلایی به دست آورند. دانستن قوانین و هزینه های خرید ملک در اسپانیا برای مهاجران، نوسانات بازار ملک در اسپانیا و همچنین میزان مالیات بر ملک در این کشور می تواند مسیر را برای متقاضیان هموار کرده و از افتادن در دام کلاهبرداران جلوگیری کند. ما در این مقاله سعی داریم تا به بررسی صفر تا صد خرید آپارتمان در اسپانیا بپردازیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور اسپانیا گردآوری شده است.

خرید آپارتمان در اسپانیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • بازار ملک در اسپانیا
 • برترین شهرهای اسپانیا جهت خرید آپارتمان
 • شرایط خرید آپارتمان در اسپانیا
 • هزینه خرید ملک در اسپانیا
 • نحوه یافتن ملک در اسپانیا

بازار ملک در اسپانیا

 میزان مالکیت مردم نسبت به  خانه در اسپانیا، بسیار بالاست. این بدان معناست که حدود 80 درصد از ساکنان اسپانیا، صاحب خانه های خود هستند. اسپانیا یکی از کشورهایی بوده است که در جریان بحران مالی جهانی، به شدت آسیب دیده و خانه ها حدود 30 درصد از ارزش خود را از دست دادند. با این حال، از آن زمان، ارزش املاک در اسپانیا و تقریبا از سال 2016 به طور پیوسته افزایش داشته است. متاسفانه همه‌ گیری کووید-19 در سال 2020 بر بازار املاک این کشور تأثیر منفی گذاشت. تأثیر کامل COVID-19 بر قیمت املاک در اسپانیا هنوز به طور کامل ارزیابی نشده است، بنابراین فقط می توان یک بررسی کلی از آنچه در بازار املاک این کشور اتفاق می افتد ارائه داد. تجزیه و تحلیل های انجام شده توسط Global Property Guide پیش از همه گیری کرونا، میانگین قیمت هر متر مربع ملک را برای 14 منطقه از 17 منطقه خودمختار اسپانیا نشان داده است. 

خرید آپارتمان در اسپانیا

این ارقام بر اساس سه ماهه سوم سال 2019 نشان می دهد که میانگین قیمت مسکن در شهرهای بزرگ اسپانیا، با 5 درصد افزایش به 1649 یورو در هر متر مربع رسیده است. این در حالیست که املاک در جزایر بالئاریک و قناری با 11 درصد افزایش به 1604 یورو در هر متر مربع رسیده بوده است. گران ترین مکان ها برای خرید آپارتمان در اسپانیا عبارتند از: سن سباستین، بارسلونا و مادرید. قیمت ها در هر سه منطقه، از 3000 یورو تا ۶۰۰۰ یورو به ازای هر متر مربع متغیر است. در حال حاضر، همچنان مادرید و بارسلونا (با قیمت میانگین هر متر مربع 4009 یورو و 3682 یورو به ترتیب) گران ترین مکان برای خرید آپارتمان در اسپانیا هستند و شهرهای Murcia و  Castilla y Leonنیز ارزان ترین مکان برای خرید آپارتمان در این کشور می باشند.

برترین شهرهای اسپانیا جهت خرید آپارتمان

جزایر قناری و تنریف، شهرهای مالاگا و ماربیا از جمله مکان های فوق االعاده عالی چه از نظر آرامش، زیبایی و چه از نظر رشد قیمت ملک و سرمایه گذاری مطمئن برای خرید ملک می باشند. مادرید، یکی از بزرگ ‌ترین شهرهای اروپا در اسپانیا است. درست است که این شهر یکی از گران ترین مکان ها در اسپانیا می باشد، اما اگر به دنبال خرید آپارتمان در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در املاک این کشور هستید، این شهر نیز انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. شهر پرطرفدار، محبوب و البته گران در اسپانیا، شهر بارسلونا است. برای خارجی ها، خرید ملک در بارسلونا یک ایده بسیار جذاب است. 

بارسلونا شهری غرق در تاریخ و زیبایی است که بین دریا، کوه ها و رودخانه ها قرار گرفته است. بارسلونا یکی از گران ترین شهرهای اسپانیا برای خرید املاک و مستغلات بوده اما به دلیل محبوبیت آن، خریداران فکر می کنند ارزش آن را دارد. علاوه بر این، شهرهای Alicante و Mallorca در اسپانیا، گزینه های محبوب دیگر هستند. این شهرها دارای مهاجران بسیار، آب و هوای فوق ‌العاده، و سواحل زیبا بوده و یک انتخاب محبوب در میان بازنشستگان آینده نگر از سراسر جهان هستند که می خواهند در مکانی آفتابی زندگی کنند.

شرایط خرید آپارتمان در اسپانیا

آیا خارجی ها می توانند در اسپانیا ملک بخرند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله. دولت اسپانیا به طور کلی از خریداران خارجی استقبال کرده و حتی آنها را جهت خرید آپارتمان در اسپانیا و ورود سرمایه خود به این کشور تشویق می کند. باید بدانید که اسپانیا یکی از موفق ترین و محبوب ترین طرح های اعطای ویزای طلایی در اروپا را دارد. این یک طرح اقامت از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک اعطاء می شود و به سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور، اقامت اسپانیا را اعطا می کند که پس از ۵ سال منجر به اقامت دائم می شود. متقاضیان میبایست برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا، ملکی به ارزش حداقل 500000 یورو در این کشور خریداری نمایند. 

پس از آن، خریداران می توانند  به همراه کلیه اعضای خانواده اقامت اسپانیا را دریافت کرده و پس از ده سال زندگی در این کشور، در نهایت شهروندی اسپانیا را نیز دریافت کنند. فرآیند خرید آپارتمان و املاک در اسپانیا برای خارجی ها نسبتا ساده است. خریداران باید یک NIE  ((Número de Identificación de Extranjero که به نام شماره شناسایی خارجی نیز شناخته می شود، دریافت نمایند. این شماره مالی در اسپانیا است و مهاجران می توانند از آن جهت انجام هرگونه فعالیت مالی در اسپانیا استفاده نمایند. خریداران می توانند شخصا جهت دریافت این شماره درخواست دهند و یا از طریق وکیل رسمی و قانونی خود اقدام نمایند. طول پروسه اخذ ویزای طلایی اسپانیا معمولا کمتر از ۸ ماه از زمان تکمیل مدارک می باشد.

هزینه خرید ملک در اسپانیا

هزینه های خرید آپارتمان در اسپانیا، از منطقه ای به منطقه ای دیگر متفاوت است و بسیاری از آنها قابل مذاکره هستند. برای مثال، هیچ هزینه ثابتی برای وکلا یا مشاوران املاک در این کشور وجود ندارد. هزینه هایی که اکثر خریداران باید بپردازند عموماً به شرح زیر است:

 • مالیات نقل و انتقال ملک: 6 تا 10 درصد
 • مالیات بر ارزش افزوده ((VAT یا IVA: 10 درصد (برای املاک جدید)
 • هزینه های دفتر اسناد رسمی، مالیات سند مالکیت و هزینه ثبت زمین: 1-2.5٪
 • سایر هزینه های قانونی: 1-2٪

فروشنده معمولاً هزینه های آژانس املاک در اسپانیا را پرداخت می کند. مشاوران املاک معمولاً هزینه های خود را به صورت درصدی دریافت می کنند که حدودا ۲٪ از قیمت فروش نهایی است.

نحوه یافتن ملک در اسپانیا

بسیاری از وب سایت ها و آژانس های املاک اسپانیا، به هر زبانی در دسترس متقاضیان خرید ملک در این کشور هستند. حتی ممکن است بسیاری از املاک مورد فروش در اسپانیا را در برخی از وب سایت های املاک بریتانیا مشاهده کنید. برخی از وبسایت های اسپانیا جهت جستجوی املاک عبارتند از: Thinkspain،  Servihabitat،  Idealista، و Kyero.

بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات در اسپانیا وجود دارند که در زمینه تجارت با خریداران خارجی، مهارت و تجربه دارند. آنها اغلب می توانند اطلاعات ارزشمندی در مورد مناطق مختلف اسپانیا به شما ارائه دهند و در جستجوی ملک به شما کمک کنند. با این حال، از کلاهبرداران دوری کنید. هرگز به هیچ فردی که درخواست پیش پرداخت می کند یا پیشنهاد می دهد که می تواند “سریعتر از دیگران اموال شما را به شما تحویل دهد” اعتماد نکنید. به خاطر داشته باشید که به عنوان یک خریدار، حق وکیل قانونی، دفتر اسناد رسمی و غیره را دارید. شما مجبور نیستید با آنچه که مشاور املاک پیشنهاد می کند پیش بروید. علاوه بر این، همیشه باید در مورد هزینه ها مذاکره کنید، زیرا ممکن است سعی کنند شما را وادار به پرداخت هزینه های بیشتر کنند.

عالیان ویزا با همکاری مستقیم وکلای مطرح و با سابقه اسپانیایی کلیه خدمات مربوط به خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت طلایی این کشور را بطور کامل ارائه می دهد و در تمام طول پروسه پرونده در کنار شما خواهد بود.

خرید آپارتمان در اسپانیا
سؤالات متداول
 • آیا با خرید آپارتمان در اسپانیا می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

بله. خریداران می توانند با خرید ملک در اسپانیا به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو ویزای طلایی اسپانیا را دریافت نمایند.

 • آیا با خرید ملک در اسپانیا، می توان اعضای خانواده را به این کشور برد؟

بله. خریداران و سرمایه گذاران می توانند با اخذ ویزای طلایی، برای همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال و حتی پدر و مادر بازنشسته خود، ویزای همراه دریافت کنند.

 • آیا پس از خرید ملک امکان فروش آن نیز وجود دارد؟

بله شما معمولا پس از ۵ سال می توانید ملک خود را در اسپانیا به فروش برسانید و اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

 • آیا امکان نقل و انتقال پول به اسپانیا برای ایرانی ها وجود دارد؟

بله ، عالیان ویزا با همکاری وکلای اسپانیا این امکان را برای شما فراهم می نمایند.

 • آيا ملک خریداری شده باید مسکونی باشد؟

خیر شما می توانید ملک تجاری، اداری و یا مسکونی خریداری نمایید.

 • آیا امکان خرید آپارتمان در همه شهرهای اسپانیا وجود دارد؟

بله هیچ محدودیتی برای خرید ملک در شهرهای مختلف اسپانیا نخواهید داشت.

سخن پایانی

کشور اسپانیا با داشتن یکی از رقابتی ترین بازارهای تجاری در اروپا به خصوص در حوزه مسکن و ملک، به مقصدی عالی جهت سرمایه گذاری تبدیل شده است. این کشور با تصویب طرح ویزای طلایی، گامی بزرگ در جذب سرمایه گذاران و مهاجران جهان برداشته است. متقاضیان می توانند با خرید املاک در اسپانیا، اقامت و حتی شهروندی آن را برای خود و اعضای خانواده، به دست اورند. در ضمن، کسانی که اقامت اسپانیا را به دست آورده باشند می توانند مانند شهروندان این کشور، با دریافت وام و مزایای بسیار، نسبت به خرید آپارتمان و املاک در اسپانیا اقدام کنند. ما در این مقاله به بررسی صفر تا صد خرید آپارتمان در اسپانیا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور اسپانیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *