نکاتی که پیش از اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند باید بدانید

هلند، چهارمین قدرت اقتصادی جهان و پنجمین کشور دنیا به لحاظ نوآوری در اقتصاد، همواره نظر بسیاری از سرمایه گذاران جهان را به خود جلب کرده است. این کشور با توجه به دارا بودن 95 درصد از پرسودترین بازارهای اروپا، میتواند بهترین گزینه برای انتقال ثروت و سرمایه مهاجران جهان به خصوص ایرانیان باشد. برای آنکه متقاضیان سرمایه گذاری بتوانند با خاطری آسوده به این کشور مهاجرت کنند لازم است قبل از هرگونه اقدام برای اخذ ویزا، کلیه شرایط و مزایای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایند. در این مقاله سعی بر آن داریم تا نکات مهمی را که متقاضیان باید پیش از اقدام برای ویزای سرمایه گذاری در هلند بدانند را بررسی کنیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور تاپ اروپایی را از طریق سرمایه گذاری دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور هلند گردآوری شده است.

ویزای سرمایه گذاری در هلند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چرا در هلند سرمایه گذاری کنیم؟
 • شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در کشور هلند
 • انواع روش های سرمایه گذاری در کشور هلند
 • شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور هلند

چرا در هلند سرمایه گذاری کنیم؟

هلند در رتبه بندی رقابتی جهان در سال 2021، که توسط مرکز توسعه مدیریت (IMD) انجام شده است، رتبه چهارم در جهان را کسب کرده و به عنوان بهترین مقصد برای فعالیت های اقتصادی و تجاری با فضایی رقابتی در سطح بین المللی، معرفی شده است. بر اساس رتبه بندی IMD، هلند در عملکرد اقتصادی (دومین رتبه) و کارایی تجاری (رتبه چهارم) امتیاز ویژه ای کسب کرده است. این کشور به لحاظ زیرساخت ها در رتبه هفتم و از نظر کارآیی دولت در رتبه دوازدهم قرار گرفته است. بر طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد در سال 2020، که تاکید و تمرکز آن بر بهبود و احیا اقتصاد پس از کووید-19 بوده است، هلند پس از فنلاند، سوئد و دانمارک در رتبه چهارم آمادگی برای تحول اقتصادی عمومی قرار گرفته است. 

ویزای سرمایه گذاری در هلند

هلند در اولویت‌های آمادگی برای تحول اقتصادی مانند زیرساخت‌ها و شبکه‌های دیجیتال، مهارت‌ها و آموزش برای بازار کار آینده، امتیاز بالایی کسب کرده است. دو سال پس از شروع همه‌گیری COVID-19، اقتصاد هلند ثابت کرده است که بسیار انعطاف‌پذیر عمل کرده، به طوریکه بانک مرکزی هلند اعلام کرده بود که پس از کاهش 3.8 درصدی اقتصاد هلند در سال 2020، انتظار داریم اقتصاد این کشور در سال 2021 رشد 4.5 درصدی داشته باشد. پس به جرات میتوان گفت هلند یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری در اروپا میباشد. از مزایای ویزای سرمایه گذاری در هلند میتوان  به موارد زیر اشاره کرد:

 • موقعیت استراتژیک هلند به گونه ای میباشد که از آن به عنوان درب ورودی اروپا یاد میشود. این کشور با دسترسی به 95 درصد از پرسودترین بازارهای مصرفی اروپا در عرض 24 ساعت از آمستردام یا روتردام، سکوی پرشی عالی را برای ورود به بازار اروپا فراهم می کند.
 • هلند هزینه های زندگی مقرون به صرفه و کیفیت زندگی استثنایی را به شهروندان خود و مهاجران جهان، ارائه می دهد. این کشور در سال 2021، عنوان پنجمین کشور شاد در جهان را به خود اختصاص داد و به لحاظ رفاه کودکان، توسط یونیسف رتبه اول در جهان را کسب کرد.
 • بر اساس گزارش بانک جهانی، دولت هلند یکی از مؤثرترین دولت‌ها در جهان است و در رتبه ششم جهان در شاخص اثربخشی دولت قرار دارد.
 • هلند همچنین یک شبکه معاهده مالیاتی گسترده را در اختیار مهاجران ماهر و متخصص قرار داده است که بر طبق آن شرکت های چند ملیتی میتوانند به راحتی در هلند رشد کنند. در واقع، هلند پایین ترین نرخ مالیات در اروپا را دارد.
 • هلند یکی از باثبات ترین کشورهای جهان از نظر سیاسی است، بنابراین تصمیم گیری میان مدت و بلند مدت را برای شرکت ها آسان می کند.
 • پایین بودن نرخ بیکاری و بالا بودن تولید ناخالص داخلی در این کشور، از مزایای مهم سرمایه گذاری در هلند میباشد.
 • همچنین، از آنجایی که بیش از 80 درصد مردم هلند به زبان انگلیسی صحبت میکنند، امکان زندگی و کار برای مهاجرانی که تمایلی به یادگیری سایر زبان ها ندارند، بسیار آسان است.

شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در کشور هلند

1. مالیات

اطلاع از سیاست های مالی دولت هلند برای متقاضیانی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند را دارند بسیار حائز اهمیت است. به قطع میتوان گفت که هلند به لحاظ سیستم مالیات، انتخابی مطمئن برای سرمایه گذاری و عملیات های تجاری در اروپا میباشد. در حال حاضر و بر اساس آخرین گزارش آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند (NFIA)، نرخ مالیات بر درآمد شرکتی در هلند، برای اولین سود مشمول مالیات به مبلغ 395000 یورو، 15 درصد و برای سودهای بالاتر از 395000 یورو، 25.8 درصد میباشد. حتی در برخی موارد، در صورت واجد شرایط بودن، یک معافیت مشارکت گسترده از مالیات به مدیران تعلق میگیرد. جالب است بدانید که دولت هلند به شرکت ها و کارفرمایانی که به دنبال آوردن کارمندان از خارج از کشور هستند، اجازه می دهد تا 30 درصد از حقوق کارمندان را بدون مالیات، به منظور جبران هزینه های اضافی که کارکنان بین المللی در هنگام مهاجرت به هلند متحمل می شوند، پرداخت نمایند. متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی آژانس سرمایه گذاری در هلند، که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط مالیات دهی را مطالعه نموده و پس از اطمینان از شرایط، با کارشناسان گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایند.

https://investinholland.com/why-invest/incentives-taxes

2. نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در کشور هلند که طی چند سال اخیر ثبات بیشتری داشته است، از ماه دسامبر 2021، رو به کاهش بوده به طوری که در ماه ژانویه 2022 به 3.6 درصد رسیده است. پایین بودن نرخ بیکاری، سرمایه گذاران خارجی را ترغیب کرده است که برای بهره مندی از اقتصاد پر رونق هلند، راهی این کشور شوند.

ویزای سرمایه گذاری در هلند
3. تولید ناخالص داخلی

بر اساس داده های رسمی بانک جهانی، ارزش تولید ناخالص داخلی هلند در سال 2020 برابر با 913.87 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال های 2012 تا 2016، افزایش چشمگیری داشته است. جالب است بدانید که ارزش تولید ناخالص داخلی هلند 0.81 درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می دهد.

ویزای سرمایه گذاری در هلند
4. نرخ ریسک مصادره اموال

متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند میتوانند با بررسی نرخ ریسک مصادره اموال در هلند، نسبت به امنیت سرمایه خود در این کشور اطمینان حاصل کنند. اما منظور از نرخ مصادره اموال چیست؟ هنگامی که افراد اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور میکنند، دولت آن کشور میتواند بخشی از اموال سرمایه گذار را مصادره کرده و از آن سلب مالکیت کند. اما دولت هلند با داشتن پایین ترین نرخ مصادره اموال که برابر با 1 میباشد (این نرخ بین اعداد 1 تا 7 سنجیده میشود)، به سرمایه گذاران اطمینان خاطر داده تا به راحتی در این کشور اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

انواع روش های سرمایه گذاری در کشور هلند

 • ثبت شرکت
 • کارآفرینی
 • خود حمایتی
 • خرید سهام و اوراق قرضه
 • خرید ملک
شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور هلند

شهروندان خارج اتحادیه اروپا، برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند میبایست شرایط ویژه ای را داشته باشند که در این این قسمت به شرح آن میپردازیم.

 • حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در هلند، 1.250.000 یورو میباشد.
 • شما باید مبلغ سرمایه گذاری را به حساب یک بانک هلندی یا بانک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند واریز کنید. این شعبه توسط DNB نظارت می شود.
 • سرمایه گذاری شما، باید ارزش افزوده ای برای اقتصاد هلند داشته باشد که توسط آژانس RVO بررسی خواهد شد. این آژانس از یک سیستم امتیاز دهی استفاده میکند و ارزش افزوده، در صورت داشتن دو شرط از شرایط زیر، محاسبه میشود:
 • ظرف مدت 5 سال حداقل 10 شغل ایجاد شده باشد.
 • این سرمایه گذاری، کمکی به افزایش نوآوری شرکت هلندی کرده باشد. شما میتوانید این را از طریق ثبت یک اختراع، سرمایه گذاری در نوآوری های تکنولوژیکی و غیرفناوری یا سرمایه گذاری در شرکتی که متعلق به یک بخش برتر است، کنید.
 • باید مبلغی که سرمایه گذاری می شود از راه های نامشروع به دست نیامده باشد. IND می تواند اطلاعات مربوط به این موضوع را از واحد اطلاعات مالی هلند (FIU-هلند) پیگیری کند.
 • نباید سابقه حضور غیر قانونی در هلند را داشته باشید.
 • نباید در درخواست های قبلی خود، اطلاعات نادرستی ارائه کرده و یا چیزی را پنهان کرده باشید.
 • هزینه درخواست سرمایه گذاری در این کشور، تقریبا 2331 یورو میباشد که باید آن را پرداخت نمایید.

متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات مربوط به ویزای سرمایه گذاری در هلند و سایر شرایط آن جهت اخذ اقامت هلند ، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

https://ind.nl/en/Pages/Investing-in-the-Netherlands.aspx

ویزای سرمایه گذاری در هلند
سؤالات متداول
 • آیا با اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند ، امکان همراه بردن خانواده به این کشور وجود دارد؟

بله. فردی که اقامت هلند را دریافت کرده است میتواند با اثبات تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به این کشور بیاورد.

 • آیا با سرمایه گذاری در هلند میتوان شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

بله. البته که دریافت شهروندی هلند از طریق سرمایه گذاری، به روشی که فرد برای سرمایه گذاری در این کشور انتخاب کرده است بستگی دارد. اما در اکثر روش ها، پس از 5 سال زندگی و کار مستمر در این کشور، امکان دریافت شهروندی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • کدام یک از روش های سرمایه گذاری در هلند آسان تر است؟

شرایط فرد متقاضی مانند سرمایه و مهارت او، در تشخیص بهترین روش سرمایه گذاری موثر است. اما ارائه طرح تجاری معمولا با استقبال بیشتری در میان متقاضیان سرمایه گذاری همراه بوده است. شما میتوانید با مراجعه به کارشناسان گروه عالیان ویزا یک جلسه مشاوره دریافت کرده و از انتخاب روش سرمایه گذاری که مناسب شما میباشد، اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی

کشور هلند، واقع شده در شمال غربی اروپا، به دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و پایدار، نرخ پایین بیکاری و بالا بودن تولیدات ناخالص داخلی ، در سال های اخیر به مقصدی محبوب برای مهاجرت در جهان، به خصوص از طریق سرمایه گذاری، تبدیل شده است. این کشور پس از فنلاند، سوئد و دانمارک در رتبه چهارم آمادگی برای تحول اقتصادی عمومی قرار گرفته است. پس بی شک، هلند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در اروپا میباشد. در این مقاله به بررسی نکاتی پرداختیم که لازم است پیش از اخذ ویزای سرمایه گذاری در هلند بدانید. امیدواریم اطلاعات ما باعث کمک به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به این کشور گردد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور هلند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *