نحوه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

آیا رویای زندگی در استرالیا را در سر دارید؟ پس بدانید شما تنها نیستید. کشور شگفت انگیز استرالیا با دارا بودن طبیعت بی نظیر و موقعیت جغرافیایی خاص خود، همواره نظر بسیاری از مهاجران را در سرتاسر جهان به خود جلب کرده است. تحصیل در برترین دانشگاه های استرالیا میتواند یکی از بهترین تجربه هایی باشد که یک فرد در طول زندگی آکادمیک خود به دست آورده و حتی آینده او را دگرگون سازد. ترکیب تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان با نظام آموزشی نوین، شرایط مناسب کار پس از فارغ التحصیلی، آب و هوای بی نظیر و مردمی خونگرم، بسیاری از دانشجویان ایرانی را ترغیب کرده است که در استرالیا به ادامه تحصیل بپردازند. از آنجایی که اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به کسب اطلاعات فراوانی در این زمینه احتیاج دارد، در این مقاله سعی بر آن شده است که نحوه اخذ ویزای تحصیلی این کشور بررسی شده و جدیدترین شرایط آن برای شما مخاطب عزیز شرح داده شود. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور استرالیا گردآوری شده است.

ویزای تحصیلی استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

1. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که کلیه شرایط لازم را دارید

به خاطر داشته باشید که در این مسیر سختی های زیادی وجود دارد که قبل از ورود به خاک استرالیا باید آنها را از میان بردارید. ما اینجا هستیم تا مسیر را برای شما آسان کنیم. برای اخذ ویزای استرالیا مدارک متعددی نیاز است که این مدارک ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، بنابراین حتماً از طریق وب سایت های دانشگاه با تیم های پذیرش در ارتباط باشید. با این حال، به طور کلی، یک سری مدارک عمومی را نیاز خواهید داشت ازجمله: یک پاسپورت با اعتبار به روز شده، مدرک مهارت زبان انگلیسی و مدرکی مبنی بر اینکه هزینه های تحصیل خود را چگونه تامین خواهید کرد.

ویزای تحصیلی استرالیا
2. یک دوره تحصیلی در دانشگاه مد نظر خود انتخاب کنید

سیستم دانشگاه های استرالیا همواره از سیستم دانشگاه های انگلستان پیروی کرده و بر طبق آن شما باید دوره هایی که میخواهید بگذرانید را قبل از شروع تحصیل انتخاب کنید. با این حال، می توانید برای دوره های مختلف در یک یا چند دانشگاه مختلف درخواست دهید. مهم است که یک دوره (یا دوره‌هایی) را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، زیرا ممکن است نتوانید به راحتی آن را تغییر دهید. برخی از ایالت‌ها تعداد دانشگاه‌هایی را که می‌توانید برای آنها درخواست دهید محدود می‌کنند، بنابراین جایی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید را با دقت انتخاب نمایید. دوره های بسیاری در دانشگاه های استرالیا وجود دارد. شما میتوانید جهت اخذ مشاوره در این خصوص با متخصصان گروه عالیان ویزا در ارتباط باشید.

3. نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه را بررسی کنید

برخلاف ایالات متحده و بریتانیا، شما چندین گزینه مختلف برای درخواست پذیرش از دانشگاه های استرالیا را دارید. پس میتوانید به یکی از سه روش زیر اقدام کنید:

 • ارسال درخواست پذیرش مستقیما از طریق وبسایت دانشگاه
 • از طریق یک دانشگاه در کشور خود
 • از طریق یک نماینده (در این خصوص گروه عالیان ویزا میتواند خدمات ویژه ای در اختیار شما قرار دهد)
ویزای تحصیلی استرالیا

4. در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید

اگر اهل کشوری هستید که زبان اصلی آن انگلیسی نمیباشد، برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنید که محبوب ترین آن آزمون آیلتس است. شما می توانید آزمون خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت آنها سازماندهی کنید، اما این روش برای شما در حدود 300 دلار استرالیا (230 دلار آمریکا) هزینه دارد.

5. درخواست اخذ پذیرش دانشگاه را ارسال کنید

نحوه انجام این کار به شدت به تصمیمی که در مرحله سوم گرفته اید بستگی دارد. پس لازم است دقیقاً بدانید که چگونه می خواهید درخواست دهید و در مورد رشته ها و دانشگاه خود تصمیم گیری کرده اید. وب سایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید و با کارکنان پذیرش صحبت کنید تا روند درخواست منحصر به فرد آنها را درک کنید. پس از ارسال درخواست، منتظر جواب دانشگاه بمانید. در این مدت می‌توانید با فرآیند درخواست ویزای تحصیلی استرالیا و جمع‌آوری هر آنچه که در صورت پذیرش نیاز دارید، مشغول بمانید.

ویزای تحصیلی استرالیا
6. با دریافت تاییدیه پذیرش دانشگاه، برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید

اکنون که یک موقعیت تحصیلی در دانشگاهی در استرالیا کسب کرده اید، باید ویزای دانشجویی این کشور را نیز دریافت کنید. شما می توانید مستقیماً از طریق وبسایت مهاجرتی استرالیا درخواست دهید و مبلغ 550 دلار استرالیا (420 دلار آمریکا) را بابت هزینه درخواست بپردازید و اطلاعات زیادی در مورد خود و تحصیلات آینده خود در اختیار آنان قرار دهید. سپس لازم است نسبت به دریافت یک بیمه درمانی مورد قبول استرالیا اقدام کنید که اقامت شما در این کشور را پوشش دهد. شما می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. فرآیند پردازش و بررسی درخواست ویزا ممکن است 4 هفته به طول بینجامد و شاید پس از آن از شما خواسته شود برای مصاحبه حضوری به سفارت استرالیا مراجعه کنید. پس، از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • تایید ثبت نام در دانشگاه
 • پاسپورت فعلی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک مالی معتبر مبنی بر اینکه شما می توانید هزینه تحصیل خود را تامین کنید (مجموعا هر ساله به طور حدودی، مبلغی بین 15 الی 20 هزار دلار استرالیا برای تامین هزینه های تحصیل شما نیاز است). این تاییدیه مالی میتواند شامل صورتحساب بانکب شما و یا سابقه مالی والدین شما باشد.
 • تاییدیه بیمه درمانی استرالیا
 • نامه عدم سوء پیشینه
7. پس از دریافت ویزای تحصیلی برنامه ریزی سفر خود را شروع کنید

شما میتوانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود وارد کشور استرالیا شوید. در خصوص محل اقامت و یا خوابگاه خود اطمینان حاصل کنید. پس از ورود به این کشور نیز باید مراحل مهاجرت و اقامت خود را تکمیل نمایید.

سؤالات متداول
 • آیا برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان حتی با داشتن سن بالا نیز می توانند جهت تحصیل در این کشور اقدام به اخذ پذیرش نمایند. اما این امکان وجود دارد که سن بالا و گپ تحصیلی زیاد، مخصوصا در مقاطع پایین تر از دکترا ، شانس اخذ ویزا را پایین تر بیاورد.

 • آیا امکان درخواست ویزای دانشجویی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله. امکان ارائه درخواست ویزای دانشجویی بدون مدرک زبان برای کشور استرالیا وجود دارد. در صورتیکه متقاضی از شرایط خاصی برخوردار باشد، قادر خواهد بود تا با شرکت در دوره زبان انگلیسی در کشور استرالیا، دوره تحصیلی مورد علاقه اش را شروع کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه عالیان ویزا در ارتباط باشید.

 • آیا برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا، شرط معدل وجود دارد؟

بله. هر کدام از دانشگاه های این کشور برای تحصیل دانشجویان خارجی، حداقل معدل خاص خود را در نظر می گیرند و دانشجویان خارجی در صورتی که معدلشان بالای آن مقدار باشد می تواند در دانشگاه مورد نظر خود در استرالیا تحصیل کند.

 • آیا افراد متاهل میتوانند برای تحصیل در استرالیا، خانواده خود را به عنوان همراه ببرند؟

بله. افراد متاهل می توانند پس از اخذ ویزای دانشجویی این کشور ، همسر و حتی فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به استرالیا ببرند. شرط لازم برای این همراهی آن است که شما بعنوان متقاضی ، تمکن مالی لازم برای حمایت اقتصادی خانواده خود را داشته باشید.

سخن پایانی

کشور شگفت انگیز استرالیا به لحاظ بهره مندی از سطح رفاهی بالا و ارائه خدمات گوناگون به شهروندان خود، در زمره مقاصد اول مهاجرتی در دنیا و علی الخصوص برای ایرانیان می باشد. تحصیل در این کشور می تواند شرایطی را فراهم آورد که به یافتن شغل و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا منجر گردد. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شامل مراحلی میباشد که در این مقاله به صورت مختصر به بررسی آن پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری برای تحصیل و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به کشور استرالیا کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “نحوه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا”
 1. سلام
  من ٢٩ سالمه و ٦ سال گپ تحصيلي دارم
  رشتم مهندسي كامپيوتر هست
  ايا ميتونم براي فوق ليسانس استراليا اقدام كنم؟ مدرك زبان PTE هم قبوله؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *