مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا

کشور آمریکا  سرزمین فرصت ها، یکی از پرطرفدارترین مقصدها برای توریست ها و متقاضیان اخذ ویزای توریستی آمریکا در سراسر دنیا به شمار می رود که هر ساله به تعداد آنها افزوده می شود.کشور ایالات متحده آمریکا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا قرار دارد و از ۵۰ ایالت تشکیل شده است. همچنین این کشور سومین کشور پرجمعیت جهان به شمار می رود و پایتخت آن واشنگتن دی سی می باشد و پرجمعیت ترین شهر آمریکا نیز نیویورک است . از مهمترین مزایای کشور آمریکا باید به اقتصاد پر قدرت آن اشاره کرد که از نظر تولید ناخالص داخلی اولین کشور دنیا به حساب می آید. سیستم آموزشی کشور آمریکا قوانین مخصوص به خود را دارد و دولت آمریکا بودجه بسیار زیادی را به آن اختصاص داده است .مساحت این کشور معادل 9.8 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت آن نیز حدود ۳۵۰ میلیون نفر می‌باشد . 

ویزای توریستی آمریکا

در ادامه این مقاله به نکاتی راجع به اخذ ویزای توریستی آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا صحبت خواهیم کرد. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور آمریکا گردآوری شده است.در ادامه این مقاله به نکاتی راجع به اخذ ویزای توریستی آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا صحبت خواهیم کرد. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور آمریکا گردآوری شده است.در ادامه این مقاله به نکاتی راجع به اخذ ویزای توریستی آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا صحبت خواهیم کرد. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا ، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور آمریکا گردآوری شده است.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چگونه باید برای اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام کنیم ؟
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا
 • مدارک اضافی مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا
 • شرکت در مصاحبه ویزای توریستی آمریکا
 • ورود به کشور آمریکا
 • تمدید اقامت ویزای توریستی آمریکا
 • تغییر ویزای توریستی به سایر ویزاها
 • نکات مهم در مورد ویزای توریستی آمریکا

به طور کلی شهروندان کشور خارجی که مایل به ورود ایالات متحده آمریکا هستند ابتدا باید برای دریافت ویزا اقدام کنند. این ویزا می‌تواند برای اقامت موقت یا برای اقامت دائم باشد. همچنین برای افرادی که قصد بازدید از کشور آمریکا را دارند باید اقدام به درخواست ویزای توریستی آمریکا کنند . علاوه بر موارد گفته شده، اگر قصد دارید به طور موقت برای یک تجارت و بیزینس به آمریکا سفر کنید، باید ویزای B1 را دریافت کنید و اگر قصد سفر توریستی  و صرفا بازدید دارید باید اقدام به درخواست ویزای دسته B2 کنید .

چگونه باید برای اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام کنیم ؟

به طور کلی چندین مرحله برای درخواست ویزای توریستی آمریکا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است در سفارت یا کنسولگری های ایالات متحده آمریکا در کشورهای مختلف، متفاوت باشد. در ادامه، مرحله به مرحله این مراحل را توضیح خواهیم داد.

ویزای توریستی آمریکا
. تکمیل درخواست ویزای آنلاین

اولین مرحله از مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا شامل تکمیل درخواست به صورت آنلاین می باشد. برای اینکار ابتدا باید فرم درخواست ویزای آنلاین 160 DS  را تکمیل کنید و صفحه تایید فرم درخواست را چاپ کنید تا در مصاحبه به همراه خود داشته باشید. همچنین دقت داشته باشید که در هنگام تکمیل فرم آنلاین 160 DS، باید عکس خود را نیز آپلود کنید. توجه داشته باشید که عکس شما باید در قالب توضیحات داده شده و طبق شرایط گفته شده آپلود شود.

. برنامه ریزی برای روز مصاحبه

یکی دیگر از مراحل دریافت ویزای توریستی آماده شدن و برنامه ریزی برای مصاحبه می باشد. مصاحبه عموما برای متقاضیان ویزا شامل استثنائاتی می شود و افسران کنسول با هر متقاضی ویزا و بصورت کاملا سلیقه ای مصاحبه خود را برگزار می‌کنند . افسر ویزا در سفارت امریکا برای اعطای ویزا کلیه اختیارات لازم را دارد و در واقع اوست که تصمیم میگیرد ویزای شما را صادر نماید و  به شما برگه سفید یا آبی دهد و یا ویزای شما را رد کند و به شما برگه زرد دهد.

اگر شرایط سنی شما به گونه‌ای باشد که ۱۳ سال یا کمتر داشته باشید احتیاجی به مصاحبه نیست. همچنین برای افراد ۸۰ سال به بالا نیز مصاحبه برگزار نمی شود .شما باید برای مصاحبه ویزای خود در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور محل زندگی خود وقت بگیرید. همانطور که میدانید اگر متقاضی دریافت ویزای توریستی آمریکا از کشور ایران باشید نمی‌توانید در ایران به سفارت آمریکا مراجعه کنید چون امریکا در ایران سفارتی ندارد و باید در یکی از کشورهای همسایه این کار را انجام دهید. زمان انتظار برای قرارهای مصاحبه نیز بسته به مکان، فصل و دسته ویزا متفاوت است.

ویزای توریستی آمریکا
. آمادگی برای مصاحبه

یکی دیگر از موارد مهم در حین آمادگی برای مصاحبه ، پرداخت هزینه ها می باشد. در صورتی که قبل از مصاحبه مجبور به پرداخت هزینه های مشخص شده هستید، باید هزینه درخواست ویزا که غیر قابل استرداد است را بپردازید. اگر ویزای شما تایید گردد، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه صدور ویزا نیز باشد .

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا

قبل از انجام مصاحبه باید اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا کنید که در ادامه به آنها می پردازیم :

 • گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده که باید حداقل ۶ ماه بیشتر از مدت اقامت شما در ایالات متحده معتبر باشد.
 • درخواست ویزای توریستی(غیر مهاجرتی) و ارائه صفحه تایید فرم 160 DS
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک محل زندگی خود با مانده حساب حداقل ۲۰ هزار دلار به نرخ آزاد به ازای هر نفر
 • ترجمه رسمی اسناد ملکی در صورت دارا بودن
 • رزرو هتل یا محل اقامت در امریکا مثلا از سایت بوکینگ دات کام میتوانید این کار را انجام دهید.
 • ارائه نامه اشتغال به همراه فیش حقوقی و مدارک بیمه در صورت بیمه بودن
 • ارائه رزمه قوی از خود، مثلا اگر ثبت اختراع دارید، ، ورزشکار حرفه ای در سطح ملی هستید، جوایز ملی و بین المللی، کتاب نوشته اید ، تاییدیه نظام پزشکی، مهندسی یا پروانه وکالت و…
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • عکس تکمیل فرم آنلاین  160DS

مدارک اضافی مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا

دستورالعمل نحوه درخواست ویزا را در وبسایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده مرور کنید تا تمام مدارک مورد نیاز را در وقت تعیین شده به مصاحبه ببرید زیرا ممکن است برای تعیین اینکه آیا واجد شرایط هستید یا خیر به مدارک اضافی تر احتیاج باشد که برخی از آنها را در ادامه نام میبریم:

 • هدف از سفر شما
 • توانایی شما برای پرداخت تمام هزینه های سفر
 • شواهدی مبنی بر اشتغال یا روابط خانوادگی شما ممکن است برای نشان دادن هدف سفر و قصد شما برای بازگشت به کشورتان کافی باشد.
 • همچنین اگر نمی توانید تمام هزینه‌های سفر خود را پوشش دهید، ممکن است بتوانید شواهدی را نشان دهید که شخص دیگری توانایی پوشش هزینه های سفر شما را دارد.
ویزای توریستی آمریکا

مصاحبه سفارت

بعد از گذراندن مراحل فوق باید در مصاحبه سفارت شرکت کنید. در چنین شرایطی یک افسر کنسولی با شما مصاحبه می‌کند تا مشخص کند شما واجد شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا هستید یا خیر. شما نیز باید ثابت کنید که شرایط لازم را طبق قوانین ایالت متحده برای دریافت ویزا دارید. در هنگام مصاحبه اسکن اثر انگشت دیجیتال بدون جوهر نیز به عنوان بخشی از فرآیند دریافت ویزای توریستی انجام می شود. پس از انجام مصاحبه ، افسر کنسولی ممکن است تشخیص دهد که درخواست شما نیاز به پردازش اداری بیشتری دارد. در صورت لزوم افسر کنسولی به شما این موارد را اطلاع خواهد داد .

ورود به کشور آمریکا

با انجام تمام مراحل گفته شده میتوانید ویزای توریستی آمریکا را دریافت کنید و با داشتن ویزا اجازه ورود به ایالات متحده آمریکا را دارید. البته توجه داشته باشید که ویزا، ورود شما به ایالات متحده را تضمین نمی کند و مقامات وزارت امنیت داخلی DHS و حفاظت از مرزهای ایالات متحده CBP در بدو ورود این اختیار را دارند که اجازه ورود به آمریکا را به شما ندهند. اگر اجازه ورود به ایالات متحده را دارید مسئول CBP یک مهر پذیرش یا یک برگه کاغذی را برای ورود به شما ارائه می دهد. همچنین برای جلوگیری از اتفاقات غیر قابل پیش بینی، می توانید وب سایت CBP را درباره پذیرش و شرایط ورود، محدودیت‌های مربوط به آوردن مواد غذایی، محصولات کشاورزی و سایر کالاهای ممنوع بخوانید و اطلاعات بیشتری کسب کنید .

تمدید اقامت ویزای توریستی

توجه داشته باشید که عدم خروج به موقع در ایالت متحده منجر به  باطل شدن خودکار ویزا خواهد شد و اگر در دفعات بعد قصد ورود به کشور آمریکا داشته باشید به خاطر دلیل گفته شده، ویزای شما معتبر نخواهد بود و از ورود شما جلوگیری خواهد شد . همچنین عدم خروج به موقع از ایالات متحده ممکن است باعث شود که در آینده واجد شرایط دریافت ویزا نباشید. بنابراین سعی داشته باشید در بازه زمانی مشخص شده این کشور را ترک کنید.

تغییر ویزای توریستی به سایر ویزاها

اگر هنگام سفر به آمریکا برنامه های شما در زمان اقامت تغییر کند، به عنوان مثال، قصد ازدواج با یک شهروند ایالات متحده را داشته باشید یا پیشنهاد کار دریافت کنید، ممکن است بتوانید از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده USCIS درخواست تغییر وضعیت غیر مهاجرتی خود را به مهاجرتی تغییر دهید. یعنی ویزای توریستی خود را به ویزای همراه یا کاری یا حتی تحصیلی تغییر دهید. همچنین توجه داشته باشید برای این کار تا زمانی که در آمریکا هستید به ویزای جدید احتیاج ندارید. اما هنگامی که این کشور را ترک کنید باید ویزای جدید را در سفارت و کنسولگری متناسب با شرایط خود دریافت کنید.

نکات مهم در مورد ویزای توریستی آمریکا
 • فردی که دارای ویزای توریستی1 /B2  B می باشد، با همین ویزا مجاز به تحصیل و یا انجام کار در ایالات متحده نیست. 
 • دقت نمایید هیچ موسسه نمی تواند اخذ ویزای توریستی آمریکا را برای شما تضمین نماید چراکه این امر مستقیما زیر نظر افسر سفارت آمریکا انجام می شود. از این رو، تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکرده اید برنامه‌های سفر نهایی را انجام ندهید یا اقدام به خرید بلیت نکنید .
ویزای توریستی آمریکا
سؤالات متداول
 • آیا امکان تمدید ویزای توریستی آمریکا از خاک آمریکا وجود دارد؟

بله حداکثر برای ۳ ماه دیگر میتوانید ویزای توریستی خود را در خاک آمریکا تمدید نمایید.

 • آیا می توان برای تمامی اعضای خانواده ویزای توریستی  آمریکا را دریافت کرد ؟

بله این امکان برای شخص متقاضی وجود دارد. اما برای هر نفر از اعضای خانواده باید به صورت جداگانه مراحل طی شود. اما عالیان ویزا، پیشنهاد می کند برای نشان دادن وجود علقه در ایران و بالا رفتن شانس ویزا حداقل برای مرتبه اول، فرزند یا همسر خود را به همراه نداشته باشید.

 • مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا چند ساله است و چند ماه با این ویزا می توان در خاک آمریکا حضور داشت ؟

ویزای توریستی آمریکا با توجه به شرایط و اعتبار پاسپورت شما میتواند ۱۰ ساله، ۵ ساله، ۲ ساله و یا ۶ ماهه باشد. اما حداکثر برای مدت ۳ ماه می توانید  با این ویزا در خاک امریکا حضور داشته باشید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، ویزای توریستی آمریکا یک ویزای غیر مهاجرتی محسوب می‌شود که با اهداف کوتاه مدت از جمله سیاحت و دیدن بستگان و یا مذاکرات کاری در آمریکا صادر خواهد شد . عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به اخذ ویزای توریستی آمریکا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
One thought on “مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا”
 1. سلام
  من ویزای توریستی اروپا نداشتم
  می تونم برای ویزای توریستی امریکا قدام کنم ؟چقدر شانس دارم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *