قوانین اخذ ویزای همراه هلند

هلند، کشوری امن با اقتصاد بسیار قوی و باثبات، در سالهای اخیر گزینه محبوبی برای مهاجرت به خصوص در بین ایرانیان بوده است. داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و برترین دانشگاه ها با رتبه بندی جهانی در کنار پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور باعث شده است تا مهاجران سرتاسر جهان برای بهره مندی از امکانات این کشور و شکوفایی استعدادهای خود راهی هلند شوند. این کشور که از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است برای مهاجران خود شرایطی را فراهم آورده است که بتوانند به همراه خانواده خود در این کشور اقامت داشته و حتی شهروندی آن را دریافت نمایند. در این مقاله قصد داریم به بررسی قوانین اخذ ویزای همراه هلند بپردازیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور تاپ اروپایی را به همراه خانواده خود دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور هلند گردآوری شده است.

ویزای همراه هلند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه هلند
 • مراحل درخواست ویزای همراه هلند
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خانواده در هلند

شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه هلند

اگر مایل هستید اعضای خانواده خود را به همراه خود به کشور هلند بیاورید  و ویزای همراه هلند را اخذ کنید، لازم است شرایط خاصی را که دولت هلند تعیین کرده است داشته باشید.

 • شما میبایست خود اقامت هلند را دریافت کرده و حداقل 1 سال از سکونت شما در این کشور گذشته باشد. اگر برای مبادله تجاری، کار فصلی و یا کسب تجربه کاری به صورت کوتاه مدت به هلند سفر کرده اید، امکان همراه آوردن خانواده برای شما وجود نخواهد داشت. البته در برخی شرایط میتوانید همزمان با خانواده به این کشور سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایید.
 • شما میبایست از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود برخوردار باشید. در ادامه مطلب به بررسی جزئیات این امر خواهیم پرداخت.
ویزای همراه هلند
 •  شما در درخواست اخذ ویزای همراه هلند خود تعهد خواهید داد که حامی و اسپانسر خانواده خود بوده و در قبال آنها مسئول خواهید بود. پس لازم است به تعهدات تعیین شده از سوی اداره مهاجرت هلند عمل کنید. این بدان معناست که شما موظف خواهید بود که هرگونه تغییر در شرایط زندگی خود را به IND یا همان اداره مهاجرت هلند اطلاع دهید. برای مثال، باید مواردی مانند طلاق و جدایی از همسر، کاهش درآمد ماهانه، اخراج از کار یا عدم توانایی کار و یا تغییر کارفرمای خود را به مراجع فوق گزارش دهید. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما، به دلیل تغییرات ذکر شده، دیگر شرایط اقامت در هلند را نداشته باشد IND می تواند مجوز اقامت وی را لغو کند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر میتوانید به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد مراجعه نمایید.

https://ind.nl/en/Pages/legal-obligations-private-sponsor.aspx

 • در برخی موارد، شریک زندگی شما باید در آزمون یکپارچگی مدنی در سفارت و یا کنسولگری هلند شرکت نماید. لازم است وی به طور نسبی اطلاعاتی در خصوص کشور هلند، زبان و قوانین آن کسب نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این آزمون و شرایط معافیت آن میتوانید با کارشناسان گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نموده و یا شخصا با مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شرایط را مطالعه نمایید.

https://ind.nl/en/Pages/basic-civic-integration-examination-abroad.aspx

 • شریک زندگی شما نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد.
 • ارائه سند رسمی ازدواج ضروری خواهد بود.
 • شما و شریک زندگی شما باید بالاتر از 21 سال باشید.
 • شما باید در یک منزل و یک آدرس زندگی کنید. شریک زندگی شما همچنین باید با آدرس شما در پایگاه داده های سوابق شخصی (Basisregistratie Personen یا BPR) در شهرداری ثبت نام کند.

مراحل درخواست ویزای همراه هلند

اگر شما مایل هستید یکی از اعضای خانواده خود را که شهروند اتحادیه اروپا نیست همراه خود به هلند بیاورید، باید جهت دریافت ویزای همراه هلند و مجوز اقامت MVV برای آنها به صورت همزمان اقدام نمایید. بر طبق برخی شرایط، متقاضی نیازی به دریافت اقامت MVV نخواهد داشت. شما میتوانید با مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت هلند، که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، از جزئیات این امر مطلع شوید و یا با دریافت مشاوره از کارشناسان گروه عالیان ویزا، از کلیه شرایط اخذ اقامت همراه بدون مجوز MVV اطمینان حاصل کنید.

https://ind.nl/en/pages/exemptions-from-the-requirement-for-an-mvv.aspx

در صورتی که نیاز به اخذ مجوز اقامت MVV باشد، فرد متقاضی باید درخواست را شخصاً به سفارت هلند در کشور خود یا کشورهای همسایه تحویل دهد که این کار فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است. پس از تایید درخواست، فرد متقاضی یک نامه تاییدیه با شماره ثبت نام خارجی شما یا همان V-number،  دریافت می کند. در مرحله بعد، متقاضی باید درخواست خود را ظرف مدت 3 هفته به اداره مهاجرت هلند یا همان IND ارسال کند و هزینه ها را پرداخت نماید. در صورت تایید درخواست، همراه شما میتواند در عرض 3 ماه به هلند سفر کند. نکته مهم در خصوص اخذ ویزای همراه هلند آن است که شما باید ثابت کنید از تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های خانواده خود در این کشور برخوردار هستید و از آنان حمایت مالی خواهید کرد.

ویزای همراه هلند

اثبات تمکن مالی برای حمایت از خانواده در هلند

دولت هلند نمی خواهد که شما از بودجه عمومی این کشور، مانند مزایای اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید با خانواده خود در هلند زندگی کنید. در نتیجه، شما باید درآمدی مستقل و کافی داشته باشید تا بتوانید هزینه های زندگی خانواده خود را در این کشور تامین نمایید. 

درآمد شما باید شامل شرایط زیر باشد:

 • درآمد مستقلی که خود شما کسب کرده و برای آن مالیات پرداخت کرده باشید. البته در برخی موارد، میتوانید علاوه بر درآمد حاصل از کار، منابع مالی دیگری را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کمک های مالی، وجوه خود در یک حساب بانکی یا تامین مالی توسط شخص دیگری.
 • درآمد ثابت و پایداری که برای مدت طولانی کسب کنید. برای اثبات پایداری حقوق، شما باید یک قرارداد دائم یا قرارداد موقتی که هنوز برای حداقل 12 ماه اعتبار دارد، ارائه دهید. در صورتی که قرارداد شما کمتر از 12 ماه اعتبار داشته باشد، دولت هلند میزان حقوق دریافتی شما را طی 3 سال گذشته بررسی خواهد کرد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.
 • درآمد بالا و کافی داشته باشید. درآمد مورد نیاز برای حمایت از خانواده، برابر با حداقل دستمزد قانونی در هلند میباشد. حداقل دستمزد قانونی و مقدار مورد نیاز آن، هر 6 ماه یکبار در تاریخ 1 ژانویه و 1 ژوئن توسط دولت هلند تغییر می کند.
 • مبالغ مورد نیاز جهت اثبات تمکن مالی از تاریخ 1 ژانویه 2022 تا 30 ژوئن 2022 به شرح زیر میباشد:
 • حقوق ناخالص SV در ماه بدون کمک هزینه تعطیلات 1,725.00 یورو
 • حقوق ناخالص SV در ماه با کمک هزینه تعطیلات 1863.00 یورو
سؤالات متداول
 • ویزای همراه هلند شامل کدامیک از اعضای خانواده میشود؟

فردی که اقامت هلند را دریافت کرده است میتواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود به کشور هلند ببرد.

 • آیا افرادی که ویزای همراه هلند دریافت میکنند اجازه کار در این کشور را دارند؟

بله. آنان میتوانند با یافتن شغل مناسب، به اداره کار هلند مراجعه کرده و مجوز کار دریافت نمایند. در برخی موارد، در صورتی که فرد اصلی اجازه کار داشته باشد، فرد همراه نیاز به اخذ مجوز کار نداشته و میتواند با یافتن شغل دلخواه، مشغول به کار گردد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا در همه روش های مهاجرت به هلند امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد؟

بله. میتوان گفت تقریبا در همه روش های مهاجرت به این کشور، با اثبات تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی خانواده، امکان اخذ ویزای همراه هلند وجود دارد.

 • چگونه میتوان از طریق ازدواج با یک شهروند هلند ویزای همراه دریافت نمود؟

دولت هلند در صورتی که شما ازدواج خود را با یک شهروند هلند در کلیسا و یا شهرداری به ثبت برسانید آن را به رسمیت شناخته و به شما ویزای الحاق به همسر اعطا خواهد کرد.

سخن پایانی

کشور هلند، مهاجرپذیرترین کشور اروپا، با اقتصاد قوی و پایدار، نرخ پایین بیکاری و رفاه و آسایش بسیار برای زندگی، در سال های اخیر به مقصدی محبوب برای مهاجرت در جهان تبدیل شده و شرایطی را فراهم نموده است که مهاجران بتوانند به همراه خانواده خود در این کشور اقامت داشته باشند. برای دریافت ویزای همراه هلند شرایط و قوانینی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما باعث کمک به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به همراه خانواده به این کشور گردد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور هلند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *