جدیدترین قوانین ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در کشور مجارستان، برای سرمایه گذارانی که به دنبال روش های مقرون به صرفه جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی هستند، بسیار ایده آل است. قوانین ثبت شرکت در این کشور همانند قوانین سایر کشورهای اتحادیه اروپا میباشد و قانون مالیات 9 درصدی، این کشور را به مقصدی محبوب جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی جدیدترین قوانین ثبت شرکت در مجارستان بپردازیم و مزایا و مراحل این نوع سرمایه گذاری در مجارستان را شرح دهیم. اگر شما نیز از این طریق قصد سرمایه گذاری در کشور مجارستان را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور مجارستان گردآوری شده است.

ثبت شرکت در مجارستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چرا ثبت شرکت در مجارستان؟
 • انواع شرکت در مجارستان
 • مراحل ثبت شرکت در مجارستان
 • ادغام سریع و آسان: ثبت شرکت در 4-5 روز کاری
 • اخذ مالیات شرکتی پایین: تنها با 9 درصد، یکی از پایین ترین مالیات ها در اروپا است
 • صدور فوری شماره VAT بین المللی: بدون نیاز به انتظار یا نیاز اضافی
 • نیاز به سرمایه اولیه کم که احتیاج به سپرده گذاری ندارد
 • راه اندازی و حفظ شرکت به صورت مقرون به صرفه
 • موقعیت مرکزی مجارستان در اروپا و زیرساخت های خوب
 • روش های آسان جهت اخذ ویزا و اقامت برای همه ملیت ها
ثبت شرکت در مجارستان

انواع شرکت در مجارستان

قانون مدنی مجارستان، چهار نوع شرکت را تعیین کرده است که ممکن است برای سرمایه گذاران به عنوان مبنایی برای انجام فعالیت تجاری در مجارستان باشد. تمامی این شرکت ها می توانند منحصراً توسط مالکان و مدیران خارجی ایجاد و اداره شوند.

1. شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت در مجارستان، میبایست با سرمایه اولیه از پیش تعیین شده ای که حدود 3.000.000 فورینت (HUF) میباشد، و توسط بنیانگذاران آن ارائه شده است، تأسیس شود. مسئولیت اعضای آن، محدود به تأمین سرمایه اولیه شرکت است. به عنوان یک قاعده کلی، اعضا به جز تامین سرمایه، مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند. به این معنی که دارایی خصوصی اعضا نمی تواند تحت تأثیر تعهدات شرکت قرار گیرد، مگر موارد معدودی که در قوانین مربوطه مشخص شده است. سهم سرمایه اعضا، به عنوان سپرده اصلی تلقی می شود و ممکن است از نظر ارزش متفاوت باشد، با این حال، میزان هر سهم نباید کمتر از 100.000 فورینت باشد. هر عضو باید یک سپرده اصلی داشته باشد. حقوق اعضا و میزان مالکیت آنها بر دارایی های شرکت، به صورت سهمیه (سهم تجاری) در شرکت درنظر گرفته می شود. سهام تجاری اعضا باید با مقدار سرمایه آنها برای تاسیس شرکت، مطابقت داشته باشد. درضمن، یک شرکت با مسئولیت محدود می تواند حتی با داشتن یک عضو (به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود تک نفره) فعالیت کند.

2. شرکت محدود شده از طریق سهام

این نوع شرکت یکی از سخت ترین اشکال سازمانی در مجارستان است که سیستم آن شبیه به AG در آلمان و یا Plc در انگلیس میباشد. شرکت های محدود شده از طریق سهام در مجارستان، شامل دو گروه میباشند: شرکت های محدود خصوصی و شرکت های محدود عمومی. توجه داشته باشید که یک شرکت سهامی در مجارستان، برای واحدهای تجاری بزرگ با چندین سرمایه گذار مناسب است، اما امکان تأسیس چنین نهادی به عنوان یک شرکت تک نفره نیز وجود دارد. حداقل سرمایه لازم جهت تاسیس یک شرکت محدود شده خصوصی، در حدود  5.000.000فورینت میباشد، در حالی که در مورد شرکت محدود شده عمومی، در حدود 20.000.000 فورینت است. مبلغ آورده نقدی در زمان تأسیس، نباید کمتر از سی درصد سرمایه باشد. همچنین، مسئولیت اعضای آن محدود به تأمین ارزش اسمی یا انتشار سهام است. این سهام میتواند از نوع سهام عادی، سهام کارکنان، سهام با بهره، سهام قابل بازخرید و یا سهام ترجیحی باشد. در ضمن، این نوع شرکت، در ابتدا باید به صورت خصوصی تاسیس شده و در صورت تمایل، به عمومی تبدیل شود.

3. شرکت با مشارکت محدود

در این نوع شرکت، اعضای شرکت موافقت می کنند که سهم سرمایه لازم برای فعالیت های آن را، در اختیار شرکت قرار دهند. حداقل تعداد اعضا دو نفر است که یکی از آنها مسئولیت محدود داشته و به جز تامین سرمایه، مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت نخواهد داشت. سایر شرکای عام، میتوانند چندین نفر باشند و مسئولیت نامحدود خواهند داشت. توجه داشته باشید که تنها شرکای عام می توانند این نوع شرکت با مشارکت محدود را اداره کنند و در معاملات آن با اشخاص ثالث، شرکت داشته باشند. توزیع سود عموماً متناسب با سرمایه ارائه شده است، اما طرفین مختارند در غیر این صورت توافق کنند. با این حال، حذف هر کدام از شرکا از تقسیم سود، خلاف قانون است.

4. شرکت با مشارکت عمومی

حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز جهت تاسیس این نوع از شرکتها، در قانون تعیین نشده است. طبق قانون، هر یک از اعضا حق دارد نمایندگی شرکت را داشته باشند، مگر اینکه اساسنامه آن، به نحو دیگری تنظیم شده باشد. این نوع شرکت باید حداقل دو عضو داشته باشد. مشارکت فعال شرکا در انجام امور تجاری، از نظر قانونی الزامی است و مدیریت شرکت بر عهده شرکا میباشد. هزینه این نوع ثبت شرکت در مجارستان ، حدود 50.000 فورینت میباشد.

ثبت شرکت در مجارستان
5. دو نوع دیگر شرکت در مجارستان وجود دارد که سرمایه گذاران خارجی میتوانند از طریق آن، درمجارستان حضور داشته باشند.
 • دفتر نمایندگی

از طریق یک دفتر نمایندگی، سرمایه گذاران خارجی می توانند وظایف عادی ارتباطی، از جمله کمک به مذاکره برای عقد قرارداد، تبلیغات و نمایش محصولات و سایر اشکال بازاریابی از طرف شرکت مادر را انجام دهند. اما این دفتر مجاز به پیگیری فعالیت های تجاری اصلی نیست. اگر یک شرکت خارجی قصد داشته باشد قبل از شروع سرمایه گذاری، با شرایط تجاری داخلی آشنا شود، این فرم شرکت می تواند مفید باشد.

 • شعبه یک شرکت

شعبه یک شرکت در مجارستان، واحد سازمانی یک شرکت خارجی است که مجاز به انجام فعالیت های تجاری عادی و مستقل میباشد.

 

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

 • مرحله اول: تعیین طرح تجاری و بیزنس پلن
 • مرحله دوم: تهیه اسناد شرکتی توسط وکیل مجارستانی.

بنیانگذاران شرکت باید سند تشکیل دهنده شرکت را امضا کنند که همراه با برخی اسناد دیگر باید توسط یک وکیل مجارستانی امضا شود. در این مرحله میبایست نام شرکت را انتخاب کرده و جایگاه هر یک از شرکا و مسئولیت انان، و همچنین میزان سهام و سرمایه هر کدام، تعیین گردد. حوزه فعالیت های تجاری آن شرکت نیز باید به دقت شرح داده شود.

 • مرحله سوم: افتتاح حساب بانکی
 • مرحله چهارم: ثبت شرکت در دادگاه ثبت مجارستان و اخذ شماره شناسایی مالیاتی.
 • مرحله پنجم: ثبت نام در اداره مالیات مجارستان، شهرداری، اتاق بازرگانی، اداره مرکزی بیمه و اداره بازنشستگی ملی
 • مرحله ششم: ارائه اطلاعات مربوط به کارکنان به سازمان مالیاتی
سؤالات متداول

خیر. معمولا حدود 5 الی 15 روز طول می کشد تا یک شرکت در مجارستان راه اندازی شود. این زمان شامل تمام مراحل قانونی از جمله خدمات مشاوره با وکیل و مراجعه به دادگاه ثبت است. اگر به صورت الکترونیکی برای ثبت شرکت اقدام نمایید، ظرف مدت بسیار کوتاهی (شاید 1 روز) در مورد درخواست شما تصمیم گیری میشود.

 • چه مدارک و اسنادی برای ثبت شرکت در مجارستان نیاز است؟

معمولا مدارک مورد نیاز، با توجه به نوع شرکت تعیین میشود. اما در حالت کلی، پاسپورت معتبر، اطلاعات سهامداران، مدارک مربوط به فعالیت های شرکت و آدرس آن، و همچنین مدارک مربوط به واریز سهام، ضروری میباشد.

 • آیا امکان اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت وجود دارد؟

بله. سرمایه گذاران خارجی میتوانند با ارائه طرح تجاری و ثبت شرکت، اقامت مجارستان را دریافت نمایند. این اقامت ابتدا به صورت یکساله صادر میشود و میتوان ان را تمدید نمود. پس از 5 سال کار و زندگی مستمر در مجارستان و در صورت دارا بودن شرایط، امکان اخد اقامت دائم وجود دارد.  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایید.

 • آیا با ثبت شرکت در مجارستان، امکان همراه بردن خانواده به این کشور وجود دارد؟

بله. متقاضیان میتوانند از همان ابتدا برای خانواده خود نیز درخواست داده و با هم به مجارستان سفر کنند.

سخن پایانی

متقاضیان سرمایه گذاری در مجارستان قادر خواهند بود از طریق ثبت شرکت، به صورت مقرون به صرفه ای، اقدام به انتقال سرمایه خود به این کشور نمایند و در نهایت اقامت و حتی شهروندی مجارستان را دریافت کنند. در مجارستان 4 نوع شرکت وجود دارد و هر کدام قوانین خاص خود را داشته و به مقدار معینی سرمایه جهت تاسیس، نیاز خواهند داشت. ما در این مقاله مزایا و مراحل ثبت شرکت در مجارستان را شرح دادیم و انواع شرکت و قوانین آن را در مجارستان بررسی کردیم. امیداوریم اطلاعات ما، به تصمیم گیری بهتر شما مخاطب عزیز جهت سرمایه گذاری در کشور مجارستان کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور مجارستان را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *